Martina Bárta v Eurovizi neuspěla, Česká republika je letos bez finálové účasti

Vydáno 09.05.2017 | autor: redakce

Na loňský úspěch Gabriely Gunčíkové letos Martina Bárta v 62. ročníku Eurovision Song Contest nenavázala. Mezi desítkou postupujících zemí z prvního semifinále, které proběhlo v úterý večer v ukrajinském Kyjevě, se Česká republika neobjevila. 

Martina Bárta v Eurovizi neuspěla, Česká republika je letos bez finálové účasti Martina Bárta v Eurovizi neuspěla, Česká republika je letos bez finálové účasti

Martina Bárta vystoupila s písní My Turn, kterou napsali britští autoři, v pořadí jako čtrnáctá z osmnácti semifinalistů. Při vystoupení ji doprovázela i vokální skupina Skety. Podle bookmakerů nepatřila k favoritům na postup do finále, což se nakonec potvrdilo. 

Martina Bárta interview: Účast na Eurovizi je pro mě výzva. Na skok od jazzu k popu? A proč ne?!

Druhé seminifinále proběhne v Kyjevě ve čtvrtek 11. května, finále se uskuteční v sobotu 13. května. Dvacet postupujících z obou semifinálových klání v něm doplní šestice předem nasazených zemí, včetně domácí Ukrajiny. 

vložte odkaz, text nemažte

Česká republika vstoupila do Eurovize poprvé v roce 2007, tehdy nás reprezentovala skupina Kabát s písní Malá dáma. Po třech neúspěšných účastech v řadě (2007-2009) se naši zástupci v soutěži objevili znovu až v roce 2015, kdy se ve Vídni představili Marta Jandová a Václav "Noid" Bárta s písní Hope Never Dies. Až loni Gabriela Gunčíková ve švédském Stockholmu české hudbě zajistila první finálovou účast. Ve finále nakonec skončila se skladbou I Stand druhá od konce. 

jm, foto: archiv, Tomáš Vlach

Témata: Martina Bárta, Eurovision Song Contest, Eurovize, Gabriela Gunčíková

zavřít