Na Nouvelle Prague vystoupí Lenka Dusilová i Mydy Rabycad

Vydáno 05.11.2015 | autor: redakce

V rámci mezinárodního showcase festivalu Nouvelle Prague se na Smíchově představí české a především zahraniční kapely, které slibují neotřelé hudební zážitky. Součástí festivalu je také mezinárodní konference s řadou zajímavých diskuzních panelů. Třetí ročník se uskuteční 6. a 7. listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen a již podruhé bude bezbariérový. K hvězdám akce budou patřit Lenka Dusilová nebo skupina Mydy Rabycad.

Na Nouvelle Prague vystoupí Lenka Dusilová i Mydy Rabycad Na Nouvelle Prague vystoupí i electroswingový objev Mydy Rabycad

Nejvýznamnější osobností letošního Nouvelle Prague bude Barry Dickins, agent Boba Dylana, Toma Pettyho, Neila Younga, ZZ Top, Jamiroquai a spousty dalších umělců. Jeho rodina patří ke šlechtě britského hudebního průmyslu: jeho otec Percy založil časopis New Musical Express a vymyslel princip britské hitparády, jeho bratr Rob stál dlouhá léta v čele Warner Music UK a jeho děti Jonathan a Lucy jsou také aktivní na poli managementu a bookingu.

Nouvelle Prague získal podruhé cenu YMCA

V Praze se ale sejdou i takoví ostřílení odborníci jakými jsou Geoff Meall, který zastupuje například Muse, Paramore a Billy Talent, Serge Grimaux, zakladatel Ticketpro a Intellitix, Robert Porkert z Live Nation Czech Republic nebo Ivan Milivojev, zakladatel největšího srbského festival Exit.

Kvality Nouvelle Prague ocenili také delegáti největšího britského showcasového festivalu The Great Escape, kteří loni udělili Nouvelle Prague nejvyšší cenu v kategorii Best New Showcase 2014 a letos v kategorii Best Delegates Bar 2015. Akce je v tuzemsku unikátní svým formátem, kde se setkávají nejen významné špičky hudební branže, ale zároveň je festival díky bohatému programu atraktivní pro širokou veřejnost. Nouvelle Prague si klade za cíl především otevírat obzory, a to nejen hudebním fanouškům, kteří mohou objevovat nové interprety, ale také profesionálům z hudebního průmyslu. Ti budou mít v průběhu dvoudenní, špičkově obsazené konference možnost v tematických panelech diskutovat s renomovanými odborníky z domova i ze světa.

Festival Nouvelle Prague je rovněž součástí projektu Staropramen Festivaly bez Zábran. Znamená to, že areál smíchovského pivovaru bude bezbariérový včetně sociálního zařízení. Návštěvníci navíc mají jedinečnou příležitost zavítat přímo do srdce samotného pivovaru. Organizátor po předchozí registraci nabízí vstup pro vozíčkáře zdarma. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu info@festivalybezzabran.cz, a to do čtvrtku 5. 11. do půlnoci.

tz, jm, foto: Michaela Hermína

zavřít