Nejvíc nominací na Grammy má Jay-Z, v patách mu jsou Kendrick Lamar a Bruno Mars

Vydáno 29.11.2017 | autor: redakce

Nominace Grammy letos přináší drobné překvapení. Favorizovaný Ed Sheeran totiž nezískal největší počet nominací, dokonce se nedostal ani do hlavních kategorií jako Album a Nahrávka roku. Nejvíc příležitostí tak bude mít při vyhlášení výsledků 28. ledna rapper Jay-Z

Nejvíc nominací na Grammy má Jay-Z, v patách mu jsou Kendrick Lamar a Bruno Mars Nejvíc nominací na Grammy má Jay-Z, v patách mu jsou Kendrick Lamar a Bruno Mars

Jay-Z uspěl ve všech nejostřeji sledovaných kategoriích - Album, Nahrávka i Skladba roku. Další nominace přidal v rapových kategoriích. Akademici ocenili jeho letošní album 4:44, které vyšlo v červnu. Předčil tak i hiphopového kolegu Kendricka Lamara, kterému se pro letošní ročník věřilo o něco víc.

Výsledky Grammy: Adele sebrala, co mohla, pětkrát vyhrál David Bowie, Magdalena Kožená cenu nezískala

Kendrick má zásluhou desky DAMN. celkem sedm želízek v ohni. Třetím největším počtem nominací (6) se může pochlubit Bruno Mars, který do letošního ročníku promluvil s loni vydanou nahrávkou 24K Magic.

Šanci na vítězství v nejprestižnější kategorii Album roku má vedle Jay-Zho, Lamara a Marse ještě novozélandská zpěvačka Lorde s druhou studiovkou Melodrama a další rapper Childish Gambino díky desce Awaken, My Love!

V nominacích se objevili také Ed Sheeran, Luis Fonsi s letním hitem Despacito, Pink, Lady Gaga, Imagine Dragons a mnoho dalších interpretů a kapel. Kompletní přehled jednotlivých kategorií najdete na webu Grammy.

Témata: Grammy, Jay-Z, Kendrick Lamar, Bruno Mars, Ed Sheeran

zavřít