Zemřel Pete Way, bývalý baskytarista Ozzyho Osbourna a kapely UFO

Vydáno 15.08.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Pouhý týden po svých devětašedesátých narozeninách zemřel bývalý baskytarista Ozzyho Osbourna a jeden ze zakládajících členů skupiny UFO, Pete Way. Zůstaly po něm dvě dcery.

Zemřel Pete Way, bývalý baskytarista Ozzyho Osbourna a kapely UFO Zemřel Pete Way, bývalý baskytarista Ozzyho Osbourna a kapely UFO

Pete Way utrpěl před dvěma měsíci nehodu, z níž vyvázl s vážnými zraněními. O svůj život bojoval do pátku 14. srpna, kdy v 11:35 britského času zemřel.

V den svých 66. narozenin zemřel Paul Chapman, kytarista UFO

„Jsem šokovaný a smutný. Je to jakási připomínka toho, že jsme všichni smrtelní. Může se to kdykoliv stát komukoliv z nás. Poté, co mu zemřela žena, musel být pro něj život velmi obtížný. Byl to skvělý hudebník a navždy si ho všichni budeme pamatovat jako velmi talentovaného kytaristu,“ loučil se s hudebníkem na jeho oficiálním profilu moderátor Tom Keene.

Peter Way byl jedním ze zakládajících členů formace UFO, která v 80. letech udávala směr heavy metalové scéně. Jedno z jeho živelných basových vystoupení si mohou pamatovat také čeští fanoušci, kteří UFO poprvé přivítali v Praze před čtrnácti lety.

Nutno připomenout, že jde za poslední dva roky už o třetího člena britské skupiny, který zemřel. V dubnu roku 2019 podlehl srdeční příhodě Paul Raymond a před pouhými dvěma měsíci svět v den svých narozenin opustil také Paul Chapman.  

Kromě svého působení v UFO se Pete Way zapsal do hudební historie také jako basák Ozzyho Osbourna. Po odchodu z jeho doprovodné kapely v roce 1983 si založil svou vlastní formaci Waysted a v posledních letech vystupoval pod značkou Pete Way Band.

Na začátku letošního roku vydal legendární kytarista vlastní sólové album Walking On The Edge, na kterém spolupracoval s Mikem Clinkem. Už dříve se pak s fanoušky podělil také o svou autobiografii A Fast Ride Out Of Here, v níž přiblížil svůj osobní život. Ten neměl Pete Way jednoduchý. Jeho manželka Jenny zemřela před dvaceti lety na předávkování se drogami a před pár lety hudebníkovi lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Pete Way, UFO, Waysted, Paul Chapman, Paul Raymond

zavřít