TOP 8 videoklipů týdne (146.): LP angažovala svou přítelkyni, Poetika se prohání po silnicích

Vydáno 18.07.2017 | autor: Anna Hejkalová

V dalším klipovém přehledu týdne se podíváme do Česka i do zahraničí. Poetika přichází s klipem ze silnic, Mandrage vsadili na Jiřího Lábuse a Jennifer Lopez zase na španělštinu. Činili se i hvězdy blížícího se festivalu Colours Of Ostrava, Alt-J a LP

TOP 8 videoklipů týdne (146.): LP angažovala svou přítelkyni, Poetika se prohání po silnicích TOP 8 videoklipů týdne (146.): LP angažovala svou přítelkyni, Poetika se prohání po silnicích


KESHA
POKRAČUJE V PŘEDSTAVOVÁNÍ SVÉ DESKY FEMINISTICKOU HYMNOU

O tom, že Kesha vydá novou desku Rainbow, jsme psali už v minulém dílu této rubriky. V tom dnešním odhalíme další kousek její emocionální skládačky. Skladba Woman by se v podstatě mohla stát feministickou hymnou. Slovy "Don’t buy me a drink, I make my money / Don’t touch my weave, don’t call me ‘honey’ / Cause I run my shit, baby," dává Kesha dost jasně najevo, že je (jak už se sama titulovala) "motherfucker woman" a uvědomuje sílu ženství. I když by se ale z textu mohlo zdát, že je tato píseň plná zlosti a rozhořčení, opak je pravdou. Klip i hudba působí velmi pozitivně a vesele.

VIDEO: Kesha je po soudním sporu s Dr. Lukem zpět. K nové desce Rainbow ji inspirovalo i UFO

AL- J PROZRADILI, KDO JSOU JEJICH HISTORICKÉ LÁSKY

"Kdybyste si měli vybrat historickou postavu, s níž byste mohli jít na rande, která by to byla?" Právě tuto otázku si položili členové kapely Alt-J před vznikem skladby Deadcrush z alba Relaxer. A jejich odpovědi? Thom vybírá spisovatelku Sylvu Plath, Joe fotografku Elizabeth "Lee" Miller a Gus anglickou královnu Anne Boleyn. Tyto tři historicky významné ženy spolu tančí v nádherně zpracovaném klipu od Young Replicant, kde se střídají v jednotlivých sólech, jejichž choreografii vymyslela Darcy Wallace.

ARCADE FIRE UKAZUJÍ NEVYHNUTELOU SOUČÁST KAŽDÉ PÁRTY

Nové album kapely Arcade Fire, Everything Now, už klepe na dveře. Dalším kusem z novinky, která vyjde 28. července, je song Electric Blue. Arcade Fire v něm - na rozdíl od ostatních umělců osidlujících planetu Zemi - neukazují, jak si užívají super párty, ale naopak s prvními příznaky hodně tvrdé kocoviny přihlížejí k uklízení, které po takovém mejdanu musí přijít.

POST SCRIPTUM (87): Další výsměch autorským právům. Hvězdičky z klanu Kardashianových zneužily legendy k prodeji triček

MANDRAGE ZPÍVAJÍ O LÁSCE NA PRVNÍ POHLED

Kapela Mandrage plánuje koncem roku vydat novou desku. Sice ještě neznáme její název, zato už máme naservírovanou první ochutnávku. Tou se stala píseň Slečno, já se omlouvám se. Klip, kde získal hlavní a zároveň i jedinou roli, herec Jiří Lábus, byl natočen celý na jeden záběr. Pan Lábus v něm měl za úkol ztvárnit pocity, které člověka provází při lásce na první pohled. Režii klipu měli pod palcem Tomáš Kasal, jenž pro kapelu už několik klipů natočil, a bubeník Matyáš Vorda.

Pepa Bolan (Mandrage) interview: Budu rád, když kapela nezůstane na místě a nenatočíme podobnou desku dvakrát

vložte odkaz, text nemažte

POETIKA SE PROHÁNÍ PO SILNICÍCH V MASKÁCH

Skupina Poetika natočila klip k songu Trinity, který bude součástí jejího chystaného alba vycházejícího v záři. Kluci se nám v něm představí v maskách při honičce na motorkách, na konci videa pak nechají fanoušky nahlédnout i do svého soukromí, a to konkrétně na fotky z dětství. Stejně, jako to bylo u předchozích dvou klipů k písním Zkouším žít a Každou vteřinou, i tentokrát se režie ujal Ondrej Kudyn. Společně s Mirai svou novou desku kapela představí na turné čítajícím osm zastávek, které začíná 6. října ve Velkém Meziříčí.

Mirai a Poetika vydají na podzim debutová alba a vyrazí na společné turné

JENNIFER LOPEZ SE VRACÍ KE ŠPANĚLŠTINĚ

Více než jedenácti miliony views za první týden od zveřejnění se může pyšnit videoklip zpěvačky Jennifer Lopez k písni Ni Tú Ni Yo. Američanka tentokrát vsadila na španělštinu, ve které bude nazpíváno i celé její chystané album Por Primera Vez. To by mělo vyjít 29. září a na jeho produkci se podílel interpretčin ex-manžel Marc Anthony, kterého můžeme zahlédnout také ve videu. Jennifer sází především na svou krásu a postavu oděnou hned do několika sexy kousků, dle kterých byste zpěvačce blížící se padesátku rozhodně nehádali.

LIAM GALLAGHER V LONDÝNSKÉ ČÍNSKÉ ČTVRTI

Liam Gallangher, člen legendární skupiny Oasis vystupujících především v 90. letech, se nyní věnuje sólové dráze. Se svým úkolem se soudě podle prvních dvou singlů z chystaného alba popasoval se ctí, drží se toho, co umí a zbytečně neexperimentuje. To platí i u videa natočeného k akustické písni Chinatown, ve kterém se prochází Londýnem směrem k čínské čtvrti Soho. Celá skladba pak má být jakýmsi uctěním obětí teroristických útoků jak v hlavním městě Velké Británie, tak v Manchesteru. Song bude součástí zpěvákova chystaného alba As You Were, které vyjde 6. října.

LP V KLIPU SE SVOU SNOUBENKOU

Americká zpěvačka Laura Pergolizzi, známá spíše pod uměleckým jménem LP, si loni získala fanoušky hitovkou Lost On You. Stejného úspěchu se teď snaží dosáhnout i s novým singlem When We're High, který je mnohými považovaný za vůbec nejsilnější píseň interpretčiny kariéry. A to nejen díky svému textu, ale také kvůli hlavní protagonistce videa. Jde totiž o zpěvaččinu partnerku, kterou nedávno požádala o ruku.

Text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Kesha, Alt-J, Arcade Fire, Mandrage, Liam Gallagher, LP, Jennifer Lopez, Poetika

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít