Zemřel Vinnie Paul, bubeník Pantery a bratr zastřeleného Dimebaga Darrella

Vydáno 23.06.2018 | autor: redakce

Zakládající člen a bubeník legendární skupiny Pantera zemřel v pouhých čtyřiapadesáti letech. Smutnou zprávu oznámila metalová skupina, která ukončila činnost před patnácti lety, na Facebooku. Příčina úmrtí dosud není známa. 

Zemřel Vinnie Paul, bubeník Pantery a bratr zastřeleného Dimebaga Darrella Zemřel Vinnie Paul, bubeník Pantery a bratr zastřeleného Dimebaga Darrella

"Vincent Paul Abbott aka Vinnie Paul zemřel. Paul byl nejvíce známý pro jeho práci bubeníka v kapelách Pantera a Hellyeah. V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné další detaily. Rodina si přeje, abyste v této době respektovali její soukromí," objevilo se na oficiálním facebookovém účtu Pantery. 

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Dimebag Darrell (49.)

Pantera je považována za jednu z nejvýznamnějších metalových skupin, která formovala tehdejší scénu. Byla založena v roce 1981. U jejího zrodu byli oba bratři Abbottovi, jak bubeník Vincent alias Vinnie Paul, tak mladší kytarista Darrell alias Dimebag Darrell. V roce 2003 se skupina rozpadla a bratři založili novou kapelu Damageplan.

Už následující rok byl však Dimebag Darrell zastřelen za nechvalně známých okolností v klubu Alrosa Villa v Ohiu. Tehdy ho usmrtil údajný "fanoušek", který tvrdil, že mu členové Pantery kradou jeho skladby.

Vinnie i po této události nadále pokračoval ve své bubenické dráze. Od roku 2006 působil v superskupina Hellyeah, se kterou vydal celkem pět alb, poslední Unden!able před dvěma lety. 

jm

Témata: Vinnie Paul, Pantera, Damageplan, Hellyeah, Dimebag Darrell

zavřít