Zahraniční nominační tipy Žebříku (IV.): Objeveni byli Call Me Karizma i Sara James, mezi akcemi bodují Depeche Mode nebo Iron Maiden

Vydáno 29.02.2024 | autor: Andrea Štipčáková

Hlasování ve dvaatřicátém ročníku Žebříku končí již za několik hodin. V kategorii Zahraniční objev můžete poslat svůj hlas Morganu Parriottovi, který si říká Call Me Karizma, Caroline Polachek, Dirty Honey, Post Maloneovi nebo Saře James. A koho můžete podpořit v Zahraniční akci? Na vítězství v ní aspirují blink-182, Depeche Mode, Iron Maiden, Pantera a The Weeknd.

Zahraniční nominační tipy Žebříku (IV.): Objeveni byli Call Me Karizma i Sara James, mezi akcemi bodují Depeche Mode nebo Iron Maiden Zahraniční nominační tipy Žebříku (IV.): Objeveni byli Call Me Karizma i Sara James, mezi akcemi bodují Depeche Mode nebo Iron Maiden


ZAHRANIČNÍ OBJEV


Call Me Karizma

Call Me Karizma byl pro české publikum loni ještě docela neznámým zpěvákem. Na Rock for People ale rozjel takovou show, že si fanoušci okamžitě vyžádali v tuzemsku další koncert. Muzikant měl v Praze vystoupit již 7. března, kvůli vážným rodinným záležitostem svého bubeníka však ohlásil, že musí show odložit. Osmadvacetiletý muzikant – vlastním jménem Morgan Parriott – začal psát již ve dvanácti letech. V roce 2015 vyrazil na turné s Mod Sunem a o léto později vydal debutové album Uninvited. Momentálně má na kontě celkem tři desky, k Uninvited přibyly To Hell With Hollywood a Francis.

Caroline Polachek

Caroline Polachek se hudbě věnuje v podstatě odmalička. Ačkoliv je jí už osmatřicet let, české publikum ji začalo registrovat až v posledních měsících. Pod názvem Desire, I Want To Turn Into You totiž vydala své druhé album. Učarovala jím Dua Lipě, která s sebou vzala Polachek na turné. Song Sunset z desky se objevil ve filmu After Everything.

Dirty Honey

O Dirty Honey se mluví jako o „jedné z nejžhavějších rockových kapel současnosti“. V minulosti je české publikum mohlo zaznamenat jako předskokany Kiss. V listopadu vydali své druhé studiové album Can’t Find the Brakes a jak název sám napovídá, rozhodně nemají v plánu brzdit.

Post Malone

Post Malone je americký rapper, zpěvák, kytarista a hudební producent. Na kontě má hned několik songů s miliony zhlédnutími, vůbec nejvíce jich má píseň Sunflower, která se objevila před pěti lety ve Spider-Manovi. Na Youtube má aktuálně 2,3 miliardy zhlédnutí. Minulý rok v dubnu vydal Post Malone kompilační album nazvané The Diamond Collection a také zbrusu novou desku Austin, která debutovala na 2. příčce žebříčku Billboard 200 se 113 000 prodanými kusy v první týden prodeje.

Sara James

Na teprve patnáctiletou polskou zpěvačku Saru James upozornil české publikum Ben Cristovao, který s mladou interpretkou nahrál hit Brighter Day. Svůj rodný stát v roce 2021 reprezentovala v dětské verzi soutěže Eurovision, o léto později pak zaujala v America's Got Talent Simona Cowella natolik, že zmáčkl Golden Buzzer a poslal Saru přímo do živých show.

ZAHRANIČNÍ AKCE


Blink-182 - O2 Arena, Praha

Blink-182 se do Prahy vrátili téměř po deseti letech, a to v sestavě, v jakou už asi nikdo nedoufal. Jejich koncert byl především nostalgickou záležitostí, a tak jim i nejzarytější příznivci odpustili postupný úpadek energie. Své největší hity kapela prokládala mírně nekorektními pubertálními vtípky, vyzdvihnout se pak sluší výkon bubeníka Travise Barkera. Jak trefně vystihl chlapec v prvních řadách: Blink-182 and masturbation made my childhood great!“

LIVE: Blink-182 v O2 areně plnili naše teenage sny. What's my age again?

Depeche Mode - Letňany, Praha

Loňský koncert Depeche Mode v pražských Letňanech byl prvním, který kapela v tuzemsku odehrála po smrti Andyho Fletchera. Nejen pro fanoušky, ale i pro Martina Gora a Davea Gahana byl velmi emotivní. Snaha příznivců sladit se do černé vyšla vniveč, když se nad areálem začaly snášet první kapky a lidé začali vytahovat pláštěnky všemožných barev. To však nevadilo, i přesto si koncert fanoušci britské kapely užili naplno.

LIVE: Depeche Mode vyprodali Letňany. Odehráli emotivní show, vzpomínali i na Andyho Fletchera

Iron Maiden - O2 Arena, Praha

Iron Maiden minulý rok v O2 areně zahráli hned dvakrát a ani při jednom z koncertů nenechali fanoušky vydechnout. Ačkoliv jde o šedesátníky, věk na členech sestavy nebyl vůbec znát. Naopak pobíhali po pódiu jako mladíci. Show měli vyšperkovanou do posledního detailu a kromě novinek z aktuální desky nabídli Iron Maiden fanouškům také klasiky, které během jejich vystoupení nesmí chybět.

LIVE: Nebe může počkat. Iron Maiden stárnutí svědčí, v Praze svým entusiasmem nakazili tisíce fanoušků

Pantera - O2 Arena, Praha

Mix brutální síly a energie, masivního zvuku a výborných pěveckých i muzikantských výkonů. Takový byl koncert Pantery, která do Prahy zavítala po dlouhých pětadvaceti letech. Pro fanoušky si i tentokrát kapela připravila strhující show, během níž zavzpomínala i na zesnulé bratry Abbotovy, kteří Panteru založili.

LIVE: Pantera rozpoutala metalovou apokalypsu a rozsekala v pražské O2 areně fanoušky na kousky

The Weeknd - Letňany, Praha

Do Prahy v roce 2023 zavítal i oficiálně nejpopulárnější umělec světa. V Letňanech se představil zhruba pětasedmdesáti tisícovému publiku, jemuž přehrál alba After Hours a Dawn FM, z nichž pocházejí hity Blinding Lights nebo Save Your Tears. Na pódiu ho doprovázela působivá světla i tanečnice, které jen podtrhly bezchybný výkon The Weeknda.

LIVE: The Weeknd přivezl do Prahy megalomanskou show. Předvedl bezchybný výkon, fanouškům se dokonce podepisoval

Jak hlasovat?

Více informací o hlasování najdete na stránkách Ankety Žebřík. Své favority můžete podpořit do 29. února. Slavnostní vyhlášení proběhne v plzeňském DEPO2015 v pátek 5. dubna 2024. Vstupenky na akci zakoupíte tady.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Karel Šanda (Live Nation), Jan Urbánek, Lukáš Zima, David Webr
Témata: The Weeknd, Iron Maiden, Pantera, Depeche Mode, blink-182, Call Me Karizma, Caroline Polachek, Dirty Honey, Sara James, Post Malone

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít