LIVE: Návštěva Depeche Mode je u nás pořád svátkem. Také další koncert v Praze byl strhující

Vydáno 01.02.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Koncerty Depeche Mode nám v Česku jdou. Málokterý interpret si může s jistotou vsadit na to, že atmosféra bude tak perfektní, jako tomu opět bylo v pražské O2 areně. Jen osm měsíců od předchozího koncertu v Edenu.

LIVE: Návštěva Depeche Mode je u nás pořád svátkem. Také další koncert v Praze byl strhující LIVE: Návštěva Depeche Mode je u nás pořád svátkem. Také další koncert v Praze byl strhující

 

DEPECHE MODE
O2 ARENA, PRAHA
31. 1. 2018

Jak informovala domácí média, soukromý tryskáč Canadair Regional Jet 200 se skupinou přiletěl z Milána den před koncertem po čtvrté hodině odpolední na Letiště Václava Havla. V tu dobu už prostranství kolem O2 areny okupovali nedočkaví fanoušci, kteří chtěli za dalších pár hodin ulovit ta nejlukrativnější místa pod pódiem. 

LIVE: Depeche Mode v Praze - Černá revoluce v Edenu

Na minutu přesně začalo intro za zvuků Revolution od The Beatles a při Going Backwards už nastoupila trojice hlavních členů. Kromě nich taky bubeník Christian Eigner a na klávesy Peter Gordeno, kteří je doprovázejí už pěkných pár let. Jednoduše postavené pódium bez zbytečných elevací a kulis doplnilo jen molo po pravé straně, na které se Gahan vydal poprvé při songu A Pain That I'm Used To - ten přišel čtvrtý v pořadí.

Většina projekcí ke skladbám zůstala v rámci pokračování Global Spirit Tour stejná, playlist se jen lehce obměnil. Nezazněla například skladba Wrong. Zatímco v Edenu představil v rámci klasické části setu Martin Gore akustickou verzi A Question of Lust, v O2 areně zvolil Insight. Přídavky pak otevřel akustickou verzí Strangelove (v Edenu zazněla Somebody).

FOTOREPORT: Depeche Mode se po půl roce vrátili do Prahy, tentokrát nadchli O2 arenu

STÁLE CHARISMATICKÝ A NEÚNAVNÝ GAHAN

Než ale přišly na řadu přídavky, vygradovala atmosféra s Never Let Me Down Again, kdy každý v hale mával rukama ze strany na stranu podle instrukcí Gahana. Ani po patnácti skladbách nemělo osazenstvo vyprodané haly dost. Gahan stále skvěle plní roli nepodbízivého frontmana, kterému oddaně visíte na rtech. Ani ve svém věku (a vzhledem ke svým známým životním eskapádám) nemá sebemenší problém se sprinty po pódiu a jeho energie a charisma jsou pořád nadmíru nakažlivé.Odměnou za skvělé přivítání byly od Depeche Mode hned čtyři přídavky. Už zmíněný Strangelove, dál Walking in My Shoes a A Question of Time. O monstrózní finále se postarala hymna Personal Jesus.

Návštěva Depeche Mode je u nás pořád svátkem, koncert byl i tentokrát vyprodaný dlouho předem. Ohromující atmosféra během koncertu strhne i ty, kteří nejsou ortodoxní fanoušci trojice a nechodí s černými linkami pod očima. Pořád je zážitek být u toho. Pokud by "Depešáci" přijeli na podzim znovu, určitě by bylo zase vyprodáno. Dokonalá souhra ve všech směrech.

Témata: Depeche Mode, O2 aréna, The Beatles

text: Kateřina Nováková, foto: Tomáš Klíma

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít