LIVE: Z Davida Kollera a jeho přátel zaručeně neodtrhnete oči, natož uši

Vydáno 27.10.2016 | autor: redakce

Turné Davida Kollera & Friends mělo ve středu zastávku v brněnském Sonu. Sem s ním přijeli Android Asteroid, Mucha a Kato z Prago Union. Každý z nich posunul koncert úplně jiným směrem, ale všichni splňovali jeden bod - publikum z nich bylo unešené.

LIVE: Z Davida Kollera a jeho přátel zaručeně neodtrhnete oči, natož uši David Koller v brněnském Sono centru. Foto: Karel Prchal


DAVID KOLLER
& FRIENDS
SONO CENTRUM, BRNO
26. 9. 2016

Večer zahájili Android Asteroid, formace, kterou tvoří hudebníci z různých kapel. Na pódiu se spolu střetávají například zástupci z Mydy Rabycad (Nero Scarch) a Kollerbandu (Marek Minárik). Rozhodně se ale nedá říci, že by skupina měla kvalitu nějakého vedlejšího projektu, naopak. Vyznavači jazzu, downtempa, electronic a spousty dalších žánrů, jejichž mix je pro jejich hudbu typický, posluchače upoutali nejen předělávkou Kollerovy písně Prázdný místa, ale i svou tvorbou.

David Koller interview: Turné s Lucií bylo tlustý a krátký, projekt Koller & Friends je hlavně o pestrosti

Následně si to na pódium nakráčela blondýna s houpajícím se růžovým symbolem ženského přirození na krku, která v průběhu vystoupení ztvárňuje prototyp Nány - Mucha. Nikola Muchová je známá láskou k sarkasmu a textovým hyperbolám publikum "spájala ako izolačná páska". Některé verše v písních tak jasně a bez ostychu zrcadlily dnešní společnost, že se snad nikdo neubránil upřímnému smíchu. Na konci svého setu trochu zvážněla a zazpívala remake písničky Lajka z I. P. Pavlova od Davida Kollera, čímž mu pomyslně předala žezlo. Ten se ho po pauze na přestavbu pódia také chopil.

ZAZNĚLA I LUCIE

Ze začátku byla ve vzduchu cítit nervozita z kamer číhajících všude kolem, tu po chvíli začal rozsekávat nepopsatelně ostrý zvuk, který Sono nabízí, a zvukař Kollerbandu ho umí bezezbytku využít. I když se fanoušci ze začátku jen zlehka pohupovali, uvnitř každého z nich propukal bouřlivý proud emocí, který postupně vyvěral na povrch.

vložte odkaz, text nemažte

Asi v polovině koncertu se na pódiu objevil další host Davida Kollera, Kato, s předělanou písní Aha a dvěma z vlastní tvorby. Po krátkém odpočinku u rapového beatu se dostalo i na proslulé songy od Lucie. Od písničky Černí andělé se už nikdo tanci neubránil až do konce přídavku, který v podobě písně Amerika uzavřel celý večer.

text: Anna Hejkalová, foto: Karel Prchal

Témata: David Koller, Koller & Frineds, Android Asteroid, Mucha, Kato, Prago Union, Lucie, koncerty, Sono centrum

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít