RECENZE: Dua Lipa nahrála desku, u které můžete tančit, pít, plakat, kouřit trávu nebo se milovat

Vydáno 06.09.2017 | autor: Filip Pešta

Britská zpěvačka, skladatelka a modelka Dua Lipa šla se svojí kůží na hudební trh poprvé. A kupujících její stejnojmenné debutové desky by se jistě našlo spousta.

RECENZE: Dua Lipa nahrála desku, u které můžete tančit, pít, plakat, kouřit trávu nebo se milovat RECENZE: Dua Lipa nahrála desku, u které můžete tančit, pít, plakat, kouřit trávu nebo se milovat

Dua Lipa

Dua Lipa

Skladby:
Genesis, Lost In Your Light ft. Miguel, Hotter Than Hell, Be The One, IDGAF, Blow Your Mind (Mwah) Garden, No Goodbyes, Thinking 'Bout You, New Rules, Begging, Homesick

12 trax / 40:43 min

Vydavatel: Warner Music

Jak vlastně má vypadat ta správná současná pop music? Jakoby měl každý úsek určité doby svoji vlastní aranžérskou formuli, do které se marně snaží vsáknout něco originálního. Něco vzrušujícího. První dítě Duy Lipy se přesně podle oné formule narodilo s diamantovou pupeční šňůrou dokonale vyžehleného zvukového mixu, kde jako na drátkách fungují všechny hudební nástroje.

VIDEO: Nová hvězda na obzoru? Představuje se skvělá Dua Lipa

Do spleti zvuků úderných bicích smyček, překvapivých kytarových linek, vnímavých syntezátorů a skvěle naefektovaných background vokálů by mohl v podstatě hlavní hlasový part propůjčit interpret první ligy jakéhokoli typu. Stejně jako by to nejdražší auto nefungovalo bez motoru, tohle album by nefungovalo bez Lipy. Je to deska, u které můžete tančit, pít, plakat, kouřit trávu nebo se milovat.

VDECHNUTÍ ŽIVOTA HLASOVÝM PROJEVEM

Právě její nekonvenční barva hlasu vdechuje život celému celku. Do téhle nadsázkové a oduševnělé kombinace "virtuálních nástrojů" a zpěvačky se rádi zaposloucháte. Lepší úvod než skladbu Genesis si posluchač prostě nemohl přát. Zde začínající rytmický part na bonga s doplňkem bicích samplů příjemně podbarvuje jednoduchá kytarová linka a skladba vyústí ve skvělý refrén.

Kolotoč textů točící se kolem zpěvaččina vnímání lásky, sexu a sebepoznání s sebou občas nabere na palubu i smutek nebo suchou ironii. Každá emoce se v jednotlivých skladbách dá dobře rozpoznat, když se pořádně zaposloucháte. Pakliže byste tápali, některé skladby vám je naservírují pod nos.

Například taneční Blow Your Mind, kde vás zpěvačka políbí svým poloironickým "mwah". Píseň No Goodbyes je smutná holka, co má za kámoše jazzově zbarvenou kytaru a prostě na něj nemůže přestat myslet. New Rules posílá k čertu všechny příslušníky mužského pohlaví, kteří by si snad chtěli zahrávat s mnohdy křehkou dívčí duší.

Tak na co čekáš? Pusť si to album a vyber si sám, co u něj budeš dělat.

Témata: Dua Lipa, New Rules

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít