RECENZE: Těšíme se na Colours of Ostrava. Nové album The Killers dopadlo na výbornou

Vydáno 11.09.2020 | autor: redakce

Vyšla již šestá studiová deska americké charismatické skupiny The Killers, která měla letos vystoupit na festivalu Colours of Ostrava. Novinka je zásadní ve dvou směrech - jedná se o první nahrávku, na které chybí zakládající člen a kytarista Dave Keuning, a zároveň je z ní cítit částečné „vysvobození“ frontmana Brandona Flowerse od vnitřních strastí.

RECENZE: Těšíme se na Colours of Ostrava. Nové album The Killers dopadlo na výbornou RECENZE: Těšíme se na Colours of Ostrava. Nové album The Killers dopadlo na výbornou

The Killers

Imploding The Mirage

Skladby:
My Own Soul’s Warning, Blowback, Dying Breed, Caution (feat. Lindsey Buckingham), Lightning Fields (feat. k.d. lang), Fire in Bone, Running Towards a Place, My God (feat. Weyes Blood), When the Dreams Run Dry, Imploding the Mirage

10 skladeb / 41:59 min

Vydavatel: Island Record/EMI

Deska Imploding The Mirage vznikala ve velkém domácím studiu nedaleko Park City v Utahu. Kromě nového materiálu tak nechybělo kapele ani známé prostředí. Zásadním rozdílem ale bylo, že formace nahrávala bez kytaristy Davea Keuninga. Ten se krátce po dokončení desky Wonderful Wonderful v roce 2017 rozhodl odejít a věnovat se vlastní tvorbě.

Caution! The Killers přijedou do Ostravy s novou deskou. Pouští singl

Kytarové pasáže si místo něj vzali na starosti basista Mark Stoermer, producent Jonathan Rado nebo někteří z hostů, kteří si na desce zahráli. Natáčení v Utahu bylo logickým krokem po tom, co se tam zpěvák Brandon Flowers se svojí rodinou a nemocnou manželkou Tanou odstěhoval. Ta se tak vrátila do míst, kde vyrůstala a úlevu pocítil i samotný Brandon Flowers. 

Na novém albu je tak slyšet znovu získaná energie i možný začátek nové životní etapy. Skrze osobní zpověď v úvodní skladbě My Own Soul’s Warning dostávají posluchači jasně najevo, v jakém duchu se nová nahrávka ponese. Skladba Fire In Bone plyne na melancholické vlně kláves a skvěle basové lince.

Tajnou zbraní The Killers se v roce 2020 stala kombinace popových syntezátorů z 80. let a texty, které chytnou za srdce. Mix známého, prověřeného a vedle toho nového, tvoří recept, který kapele vyšel na jedničku.

The Killers si drží svůj rozpoznatelný zvuk, který sem tam doplní o nečekané prvky. Frontman Brandon Flowers je i přes neuvěřitelné charisma a úžasný tenor stále jedním z nejvíce podceňovaných zpěváků současnosti.

Na desce najdeme i několik hostů, jmenujme country zpěváka Kathryn Dawn Langa přezdívaného k. d. lang nebo zpěvačku Natalia Laura Mering, která vystupuje pod jménem Weyes Blood. Další aktéři jsou na desce slyšet prostřednictvím svých nástrojů – kytaristé Lindsey Buckingham nebo Adam Granduciel.

Novinka od The Killers dává jasně najevo, že skupina patři i nadále na světovou úroveň a má stále co nabídnout. To ostatně členové formace potvrdili už loni jako jedni z headlinerů slavného festivalu Glastonbury. Umělecké i osobní vysvobození Brandona Flowerse dalo vzniknout skvělé nahrávce, která si bude velmi pravděpodobně figurovat v seznamech nejlepších alb roku 2020.

LIVE: Glastonbury, den druhý: The Killers na hlavní stage zastínil tajný koncert Foals a Liam Gallagher trochu nudil

Fanoušci The Killers budou novou desku milovat, ty zbylé minimálně zaujme. Všichni pak doufejme, že si ji užijeme naživo na Colours of Ostrava, kde měli The Killers letos vystoupit, dočkáme se jich ale spolu s celým festivalem až příští rok.

Text: Ondřej Platzer
Témata: The Killers, Colours of Ostrava

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít