TOP 5 neoposlouchaných umělců, které přivezou Colours of Ostrava

Vydáno 10.07.2025 | autor: Gabriela Zárubová

Colours of Ostrava nejsou jen přehlídkou hvězd světové hudební scény. Festival dlouhodobě sází i na nové talenty – jména, která možná ještě neplní titulky ani stadiony, ale zato přinášejí originální zvuk, silnou výpověď a nezaměnitelnou atmosféru. Do Dolních Vítkovic dorazí i letos řada neoposlouchaných umělců z celého světa. Vybrali jsme pro vás pět interpretů, kteří možná nejsou na prvním řádku programu, ale rozhodně by měli být na vašem festivalovém seznamu.

TOP 5 neoposlouchaných umělců, které přivezou Colours of Ostrava TOP 5 neoposlouchaných umělců, které přivezou Colours of Ostrava


DPR IAN

Ian je zosobněním moderního multitalentu. Hudebník, vizuální umělec a bývalý tanečník k-popu si vybudoval vlastní cestu mimo zaběhnuté škatulky. Začínal jako bubeník v heavy metalové kapele, dnes je součástí kreativního kolektivu DPR. Jeho tvorba se pohybuje na pomezí alternativního R&B, popu a elektroniky, to vše podané s mimořádnou citlivostí a silným estetickým cítěním. V České republice vystoupí vůbec poprvé.

TOP 5 hvězd, které si nesmíte nechat ujít na Colours of Ostrava

Zamilska

Polská producentka Zamilska patří mezi jména, která posouvají hranice klubové elektroniky. Nabízí industriální beaty, pulzující basy a temné, hypnotické aranže, podtržené pečlivě promyšlenými vizuály a texty. Zamilska dokazuje, že elektronika může být nejen taneční, ale i drásavě naléhavá a sugestivní. Její hudbu jste mohli slyšet například při uvedení kolekce Dioru v Tokiu nebo ve videohře Ruiner. Ať už jste milovníci temné elektroniky, techno experimentů nebo jen chcete zažít intenzivní noční set – Zamilska by neměla chybět na vašem festivalovém seznamu.

Heartworms

Heartworms je jméno, které by mohlo brzy rezonovat napříč evropskou alternativní scénou. Mladá kapela v čele s charismatickou Jojo Orme spojuje syrový goth rock, post-punkový tah a indie melodiku – výsledkem je zvuk, který je temný, přímý a zároveň nakažlivý. Jejich koncerty jsou intenzivní, vizuálně výrazné a plné energie. Texty se často dotýkají témat identity, původu či sexismu. Pokud toužíte po autentickém a nespoutaném zážitku, Heartworms vás nezklamou.

Mabe Fratti

Guatemalská zpěvačka, cellistka a skladatelka Mabe Fratti tvoří a žije v Mexico City. Její hudba je tichá, vrstevnatá a emocionálně hluboká. Propojuje klasické smyčce s ambientem, elektronikou a jemným vokálem, čímž vytváří výjimečně soustředěnou a introspektivní atmosféru. Na Colours of Ostrava vystoupí vůbec poprvé a doprovázet ji bude venezuelský producent Héctor Tosta alias I. Ka Católica a bubeník Gibrán Andrade.

Ajing

Ajing přiváží na festival něco skutečně výjimečného. Hudebník pochází z horského kmene Lahu s tibetskými kořeny a ve své tvorbě spojuje tradiční čínskou hudbu s osobitým projevem. Jeho skladby jsou současné, a přesto pevně zakořeněné v kulturním dědictví. Vyniká netradičním použitím dechových nástrojů, jemnou melancholií a pečlivou aranží i v moderním pojetí. Ajingova hudba je působivá, hluboká a spirituální.

Colours of Ostrava 2025 slibují opět pestrý program, který nabídne nejen slavná jména, ale i ta, která si na velkou slávu teprve sahají. A právě mezi těmito neoposlouchanými umělci se často skrývají budoucí hvězdy. Pokud si chcete odnést víc než jen zář reflektorů, dejte šanci i koncertům jako jsou i Toch, Sofia Kourtesis, Sju nebo Puuluup. Můžou být tím, na co budete vzpomínat ještě dlouho po skončení festivalu.

Text: Gabriela Zárubová, foto: Marta Mach, Colours of Ostrava
Témata: Colours of Ostrava, DPR Ian, Zamilska, Heartworms, Mabe Fratti, Ajing

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Depeche Mode: Memento Mori
tpxw0b0tyycdypwri5w299ylnurkwc