Víkend se živou hudbou: Festival Spolu jedním hlasem s Tomášem Klusem či Sebastianem, streamy chystají i Dymytry a Tři sestry

Vydáno 07.05.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Živé koncerty s omezenou kapacitou už sice budou brzy povoleny, tento víkend ale ještě interpretům nezbývá než se s fanoušky spojit alespoň virtuálně. Svůj druhý díl chystá festival Spolu jedním hlasem, na kterém vystoupí například Tomáš Klus, UDG nebo Sebastian, v rámci Art Parking pak ožije hudbou také Pražská tržnice. Vlastní online streamy si připravili Rytmus, Tři sestry, Mňága a Žďorp a Dymytry.

Víkend se živou hudbou: Festival Spolu jedním hlasem s Tomášem Klusem či Sebastianem, streamy chystají i Dymytry a Tři sestry Víkend se živou hudbou: Festival Spolu jedním hlasem s Tomášem Klusem či Sebastianem, streamy chystají i Tři sestry a Dymytry


Spolu jedním hlasem vol. 2

8. května od 16:30

Největší online festival Spolu jedním hlasem chystá pokračování. V jeho druhém živém vysílání se představí například Tomáš Klus, Sebastian, Slza, Support Lesbiens, Like-It, UDG, Mig 21 nebo písničkář Pokáč. Fanoušci vystupujících je mohou podpořit zakoupením dobrovolného vstupného. Druhý díl této události odstartuje v pátek o půl páté odpoledne.


Rytmus

8. května od 20:00

Po úspěchu prvního online koncertu se Rytmus rozhodl uspořádat další. Spolu s rapperem zahrají Opoštáris Band a Anita Soul, lístky na vystoupení si pak zájemci mohou zakoupit za přibližně sto korun. Muzikanti zpříjemní posluchačům večer 8. května.


Tři sestry

8. května od 20:00

Tři sestry odehrají v pátek koncert Vinyl Tour složený z písní z prvních tří desek. Vstup na vystoupení bude pro fanoušky, kteří si zakoupili lístek na turné kapely k jejím pětatřicátým narozeninám, zdarma, ostatní si pak mohou vstupenku v hodnotě 190 korun zakoupit na portálu Ticketstream.

Tři sestry slavili Vánoce v Malé sportovní hale, přišly i fotbalové hvězdy


Mňága a Žďorp

9. května od 20:00

Mňága a Žďorp hraje pro své fanoušky pravidelně již několik týdnů a výjimkou nebude ani ten aktuální. V sobotu se s nimi spojí již poosmé. Poprvé však z hospody Přístav u řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí. Slibuje, že tentokrát zazní i řada dosud nehraných skladeb.

VIDEOROZHOVOR: Mňága a Žďorp: Písně z Třecích ploch zůstanou v playlistu navždy. Na kapelu, která hraje 32 let, je to bomba


Dymytry

10. května od 20:00

Dymytry se ozvou 10. května z Výstaviště v Praze. Metalová formace chystá plnohodnotný koncert s obří scénou i ohnivými efekty, zájemci budou moci opět přispět skrze server donio.cz. Výraznou částí výtěžku pak skupina podpoří léčbu malého Adámka, který trpí vzácným onemocněním SMA. Fotografie z vystoupení vám přineseme na stránkách iREPORTu.

Dymytry obdrželi v O2 universu Platinovou desku z rukou Jiřího Urbana staršího z Arakainu


Art Parking

8. až 10. května

Parkoviště Pražské tržnice ožije o víkendu koncerty. V rámci festivalu Art Parking na něm vystoupí Xavier Baumaxa, Znouzectnost a virtuóz Pavel Šporcl. Návštěvníci se mohou těšit také na divadelní soubory 11:55 a Squadra Sua a na Tomáše Matonohu s Tomášem Měcháčkem.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT, archiv interpretů

Témata: Spolu jedním hlasem, Tomáš Klus, Sebastian, Pokáč, Support Lesbiens, Slza, Like-It, UDG, Mig 21, Rytmus, Tři sestry, Mňága a ŽďorpDymytry, Art Parking, Xavier Baumaxa, Znouzectnost, Pavel Šporcl

zavřít