Zapomenuté české kapely 39. | Drunk President

Vydáno 25.11.2020 | autor: Petr Korál

Hudební publicista Petr Korál se věnuje české kytarové scéně bezmála čtyři dekády, po celou tu dobu s nadšením oddaného fanouška i pečlivostí archiváře. V době kulturní hibernace sám sobě uložil výzvu - každý den připomene jednu spíše zapomenutou, přesto ale výjimečnou českou kapelu. Seriál Zapomenuté české kapely tak představuje unikátní sondu do pestrosti tuzemského rocku, bigbítu a alternativy.

Zapomenuté české kapely 39. | Drunk President Zapomenuté české kapely 39. | Drunk President

Výrazným zjevením nejen na brněnské rockové scéně první poloviny 90. let byla čtveřice Drunk President. Po vydání alba Všechno hned!  v roce 1993 kapela zdánlivě nastartovala nejlíp, jak jen to šlo, ale u té jediné desky bohužel zůstalo a skupina již vzdor mohutným očekáváním neměla dlouhého trvání. Škoda.

Zapomenuté české kapely 38. | The Street

Singl Dlouho tě znám byl největším hitem alba, i když já osobně jsem měl mnohem raději ty řádně nabroušené kousky. Bylo jich tam dost a celé to v té době znělo jako moderní a osobitě pojatý bigbít, jen v přiměřené míře ovlivněný tím, co se v rockové oblasti odehrávalo za našimi hranicemi.

Každopádně Drunk President tvořili velice schopní muzikanti, kteří se na scéně neztratili ani po zániku kapely. Kytarista a zpěvák Pavel Řehoř působil ve velmi úspěšné formaci AC/DC Revival Band Brno, dnes ho najdete v obnovené brněnské legendě Krabat a v bláznivém tělese Zadáci.

Kytarista Ivan Manolov hrál v Burmě Jones, Progresu nebo DG 307, v současnosti pak v Eturnity, Dětech kapitána Morgana, Fiktivním šílenství a Cathedral In Flames. Bubeník Pavel Fadrný byl následně členem The Street a Mňágy & Ždorpu a baskytarista Zdeněk Smetana prošel skupinami Maracan­a, The Street, Narvan, Fuego, AC/DC Revival Band Brno a Kontrolla.

Text: Petr Korál, foto: hardmusicbase.cz
Témata: Zapomenuté české kapely, Drunk President, The Street, Narvan, Mňága a Ždorp, Burma Jones, AC/DC Revival Band Brno, Krabat, Zadáci

zavřít