Dámské kalhoty nabízí mnoho variant. Jak najít ty správné pro sebe?

Vydáno 13.07.2021 | autor: iREPORT

V obchodech s oděvy jsou dámské kalhoty mnoha typů a střihů. Je důležité vědět, co vám nejlépe vyhovuje, abyste se cítili sebevědoměji a vypadali atraktivně. Jaké jsou typy dámských kalhot a komu se hodí? 

Dámské kalhoty nabízí mnoho variant. Jak najít ty správné pro sebe? Dámské kalhoty nabízí mnoho variant. Jak najít ty správné pro sebe?

Elegantní dámské kalhoty – jak vybrat?

Elegantní kalhoty dámské jsou vhodné pro ženy, které se rádi cítí stylově nebo pracují v poloze, která vyžaduje vhodný outfit. Podstatou všeho jsou elegantní černé dámské kalhoty. Štíhlý model je nejuniverzálnější, ale nedoporučuje se to pro každý tvar těla. Jedná se o velmi přiléhavé kalhoty, takže lidé se širšími boky nemusí vypadat elegantně. V takovém případě je možné nosit volnější košile, které mírně zakryjí nedostatky.

Elegantní kalhoty s mírně rozšířenými nohavicemi, v méně přizpůsobeném stylu, jsou univerzálním řešením. Mohou je nosit vysoké a štíhlé ženy i kratší, které mají plnější tvary. Oblíbené jsou šedé dámské kalhoty spárované s bílou nebo černou košilí. Vsadit můžete také na úzké cigaretové kalhoty. Na trhu jsou různé barvy, odstíny a vzory. Kostkované kalhoty mohou vypadat skvěle s bílou nebo černou košilí. Elegantní dámské kalhoty s vysokým pasem mohou nosit dámy se širšími boky a vyčnívajícím břichem. K tomu se hodí tričko s prodlouženým pasem, díky kterému budou nohy štíhlejší.

Stylové budou také bílé dámské kalhoty. Poslouží jako základ elegantních stylizací, například v kombinaci se španělskými halenkami a vzdušnými košilemi. Kožené kalhoty nemohou být příliš těsné ani příliš velké, jinak budou vypadat nevzhledně. Nejlepší je vybrat si ty, které se hodí na nohy a nekrčí se. Vysoké podpatky budou dokonalým doplňkem dámských kalhot. Oversize velikosti ke koženým kalhotám budou také vypadat dobře. Stačí delší tunika nebo košile.

 

Dámské džíny – jaké střihy zvolit?

Univerzálním modelem jsou džíny s jednoduchými nohavicemi. Nižší ženy v nich budou vypadat skvěle, stačí zvolit vyšší podpatky, čímž se opticky prodlouží silueta postavy. Skinny džíny jsou vhodné pro ženy se štíhlou postavou. Silnější ženy si naopak mohou obléci džíny s vysokým pasem.

Široké dámské džíny s rozšířenými nohavicemi, budou dobře fungovat u žen s hruškovou siluetou. Skryjí nedostatky, jako je vyčnívající břicho nebo větší stehna. Volné rozšířené kalhoty pro ženy, hit 60. a 70. let, padnou ženám s většími boky a stehny. Tato místa dokonale skryjí, zvláště pokud zvolíte tmavší odstín.


Letní dámské kalhoty – jak vybrat a jak nosit?

Ne vždy se v létě hodí dámské kraťasy. V případě letních kalhot není nutné postavě věnovat zvláštní pozornost. Tyto kalhoty mohou nosit všechny ženy. U větších velikostí však stojí za to zvolit tmavší odstín. Je základem pro volné letní stylizace jako je lehké tričko a tenisky. Na léto se vám budou hodit také džíny s různými prostřihy a dírami. Vypadají skvěle s volnými triky a koženými bundami, stejně jako s obyčejnými topy a dlouhými vestami. Stačí zvolit ten správný střih podle výše uvedených tipů. Volné dámské kalhoty s otvory se hodí ke košili zastrčené dovnitř, stejně jako k obyčejným tričkům s nápisy nebo pruhy.

zavřít