Dÿse přivezou do Chapeau Rouge experimentální noise rock s vlivy mnoha žánrů

Vydáno 02.11.2017 | autor: redakce

V pražském Chapeau Rouge vystoupí 13. prosince německé experimentální noise-rockové duo Dÿse. V jejich hudbě funguje jako koření  i jazz, beat-box, pop a blues, to vše zahrané jen na bicí a kytaru s nakažlivou porcí energie a odevzdání se věci. 

Dÿse přivezou do Chapeau Rouge experimentální noise rock s vlivy mnoha žánrů Dÿse přivezou do Chapeau Rouge experimentální noise rock s vlivy mnoha žánrů

Kapela se zformovala v roce 2003 a získala jméno po motelu Dysecatmotel v Amsterdamu, kde se oba hudebníci poprvé setkali. Dÿse odstartovali jako opilecký boční projekt, ve kterém Jari van Gohl (bicí) a André Dietrich (kytara) hledali zábavu a experimenty.

Klub Chapeau Rouge oslavil své 98. narozeniny, zahráli Kapitán Demo, Vložte kočku nebo Ghost Of You

Psaní songů bez limitů a očekávání vedlo k trilogii 7palcových singlů. Honig (2004), Aga Ragnag (2005) a Houthakkertje (2006). Po velké tour se kapely ujalo vydavatelství Exile on Mainstream, pod jehož křídly vyšla legendární eponymní deska Dÿse a v roce 2009 druhé album Lieder Sind Brüder der Revolution, po pětileté odmlce pak následovala vynikající placka Das Nation na Cargo records a loňská Single compilation u Major Label.

Dÿse převrství, co jim stojí v cestě přívalem breaků, riffů i melodií a výštěky textů převážně v němčině, s výhybkami
ke španělštině, francouzštině a angličtině, stejně jako v hudbě ani v textech nás neušetří - na přetřes přijdou témata
sociálního vykořenění, autonehod a drogových excesů.

Pro ty, co Dÿse znají, je datum 13. prosince v Chapeau Rouge podtržené červenou fixou, pro ostatní jedinečná šance prvně se pomodlit za odpuštění s tsunami duem z Drážďan.

tz, jm

Témata: Dÿse, Chapeau Rouge

zavřít