iMUCHA Show dorazí do Prahy, propojí živá vystoupení a komiks

Vydáno 05.05.2022 | autor: redakce

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry unikátní multimediální iMUCHA Show. Ta 26. května pohltí návštěvníky pražského O2 universum a nabije je emocemi ze skvělé podívané. Půjde o nejvýpravnější show, kterou v současné době česká umělecká scéna nabízí. Propojí se v ní neotřelá kombinace živého vystoupení a komiksu.

iMUCHA Show dorazí do Prahy, propojí živá vystoupení a komiks iMUCHA Show dorazí do Prahy, propojí živá vystoupení a komiks

Ohromující show je příběh o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Současný příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí pódiový design, to všechno vypráví příběh o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

„Na projektu pracovalo více než 200 lidí včetně koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičky, držitele tří Thálií Ondřeje Vinkláta, hudebního skladatele Jiřího Janoucha, autora libreta a scénáře Tomáše Belka, či choreografů DEKKADANCERS Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky. Autorkou komiksu je Alice Slavíček, příbuzná známého malíře,“ vysvětluje Richard Fuxa, jeden z producentů show a zároveň předseda správní rady nadačního fondu, který má ve správě nejrozsáhlejší sbírku Muchova díla.

Digitalizace Muchových plakátů a jejich animace jsou vytvořeny pomocí revolučních programů EbSynth od Secret Weapons a FaceStyle od Adobe. Světovou úroveň show potvrzuje spolupráce s hollywoodským hercem a představitelem postavy Jamese Bonda, Piercem Brosnanem, který propůjčil svůj hlas nejenom Alfonsi Muchovi, ale i jeho alter egu, kreslíři z příběhu.

Multimediální show iMUCHA byla jedním z hlavních vrcholů Českého národního dne v rámci EXPO v Dubaji. Předpremiéra se odehrála v březnu ve zcela zaplněném Dubai Millennium Amphitheatre s kapacitou 2 000 diváků. Na vystoupení přijeli hosté z celého světa i České republiky. Mezi návštěvníky se zařadili například i Jiří František Potužník, generální komisař české účasti na EXPO, či David Vávra, přední český architekt, herec a spisovatel.

Tvorba Alfonse Muchy podle hudebníka a dalšího producenta show Michala Dvořáka ožila v jednom z amfiteátrů poblíž tuzemské expozice, která slavila Český národní den. „Mám obrovskou radost, jak se předpremiéra vydařila a jaký měla úspěch. Přijeli hosté z celého světa, z Kanady, USA, Japonska, Rakouska a mnohých dalších zemí. Ještě během představení mi šéf techniky z Londýna volal, jak je nadšený,“ říká Michal Dvořák a dodává: „Ohlasy předčily naše očekávání. Když se ohlédnu zpět a uvědomím si, že přesně ve stejném prostoru před lety odstartovalo úspěšné Vivaldianno, vidím v tom jakousi paralelu, a jsem přesvědčen, že i iMUCHA Show bude mít stejný, ne-li ještě větší úspěch.“

„Všem přítomným divákům děkujeme za jejich účast. Jsme velice rádi, že se jim show ohromně líbila a byli z ní nadšení. Máme radost, že i četní zahraniční diváci byli unešení a sdělovali nám, že to byla jedna z nejskvělejších produkcí, které na EXPO měli možnost zhlédnout,“ říká Richard Fuxa.

V Dubaji se při předpremiéře ukázalo, jak obrovský potenciál show má a jak je velmi pozitivně vnímána. „Její obsah ve smyslu propojení současného světa s odkazem Alfonse Muchy, v podobě naděje slovanských národů, evokovala návštěvníkům zejména nyní, v náročné době, snahu o vzájemné porozumění,“ doplňuje Richard Fuxa.

TZ, foto: BigMedia
Témata: iMucha, Alfons Mucha, Praha, O2 universum

zavřít