Kytarista John McLaughlin se po devíti letech vrací do Prahy. Zvládá klasiku i indickou hudbu

Vydáno 28.02.2017 | autor: redakce

John McLaughlin, jeden z nejslavnějších světových kytaristů, skladatel a zakladatel hudebního stylu fusion, vystoupí s kapelou The 4th Dimension v neděli 5. března 2017 v pražském Foru Karlín. McLaughlin během své bohaté hudební kariéry nahrával například s Milesem Davisem, Carlosem Santanou, Waynem Shorterem, Chickem Coreou, Tony Williamsem, Stingem, Jeffem Beckem, Jimi Hendrixem, Al Di Meolou či Paco De Lucíou. Do Prahy se vrací po devíti letech. 

Kytarista John McLaughlin se po devíti letech vrací do Prahy. Zvládá klasiku i indickou hudbu Kytarista John McLaughlin se po devíti letech vrací do Prahy. Zvládá klasiku i indickou hudbu

Na svém kontě má mnoho alb, ať už s vlastními projekty (např. Mahavishnu Orchestra, The Free Spirits, Heart of Think), či jako hostující kytarista. V 70. letech se jako mnoho dalších západních muzikantů stal žákem indického guru Sri Chinmoye a přijal jméno Mahavishnu.

John McLaughlin jde do nové dimenze

Je držitelem několika cen Grammy a dalších ocenění. Pro jeho styl je charakteristická neuvěřitelná rychlost, síla a virtuozita. Žánrovým rozpětím, kdy se lehce pohyboval od klasického jazzu, jazzrocku až po indickou či klasickou západní hudbu, ovlivnil mnoho dalších předních kytaristů a hudebníků. 

vložte odkaz, text nemažte

Od roku 2007 pravidelně koncertuje se svojí kapelou The 4th Dimension, kterou v součastnosti tvoří britský klávesista a bubeník Gary Husband, kamerunský baskytarista Étienne M´Bappé a indický bubeník Ranjit Barot. Ve stejné sestavě všechny hudebníky uvidíte v neděli 5. března 2017 v pražském Foru Karlín.

Vstupenky seženete v síti Ticketpro. 

Témata: John McLaughlin, Forum Karlín, koncerty

zavřít