LIVE: Mňága a Žďorp označila Prahu za hlavní město reggae a vzkázala, ať se nebojíme silných

Vydáno 10.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Po třech měsících zavítala oblíbená formace Mňága a Žďorp opět do pražského Lucerna Music Baru, kam se vracívá v pravidelných čtvrtletních intervalech. Kromě příjemných písniček zazněla i spousta vtípků a dobrých rad. 

LIVE: Mňága a Žďorp označila Prahu za hlavní město reggae a vzkázala, ať se nebojíme silných Mňága a Žďorp tradičně nezklamala. Foto: Jana Kleinbauerová

MŇÁGA A ŽĎORP
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
9. 6. 2016

Kapela nechala své fanoušky čekat skoro do půl desáté, poté je uvítali Hodinovým hotelem. Sklidili obrovský aplaus už po prvním čísle. Poté zahráli druhou (a jak uvedli zároveň poslední) píseň Rodné lány z jejich aktuální desky Made In China, kterou nahráli v Pekingu. Partička z Valmezu, která se ráda nazývá jako Iron Maiden revival, zahrála i dvě novinky z připravovaného alba - potřebuje to přece na někom nacvičit. Po nových písních Petr Fiala poděkoval publiku, že jsou tolerantní. Prý stačí pět strun a jeden refrén a je vymalováno.

FOTOREPORT: Mňága a Žďorp před třicítkou: V Praze fanoušky bavili od začátku až do konce

Během vystoupení bylo patrné, že si to skupina patřičně užívá, křepčící Fiala se mohl na pódiu rozdat, energie ze všech jen sršela a ego inženýra Martina eL Knora stoupalo do výšin. Podle Fialy prý hraje na mandolínu společně s řeckým bohem sprchy Jarynem. Tvrdé jádro se ozývalo snad po každé písni popěvkem Tududuuu z hitu Ne, teď, ne!. Vystoupení provázela otevřená, přátelská a rodinná atmosféra.

Sdceryvné objetí

Zazněly osvědčené hity Měsíc - ten zpíval Fiala sám bez své paní Zuzany a spolu s Knorem u něj poskakovali a nakonec se srdceryvně objali, dále pak například Cesta, Písnička pro tebe, Dutý ale free, Nejlíp jim bylo. Například píseň Začátek a konec je spíše o středu života a jeho užívání si, člověk by si zkrátka neměl dělat hlavu s možností jeho konce. Jiří Tibitanzl alias Tibík převedl bravurní hru na dvě píšťalky zároveň při skladbě Za teplých letních nocí. Při Spaste svoje duše Knor skočil mezi lidi, bubeník Pavel Koudelka si mezitím vybíral vhodné adepty na doprovodné bubnování, Fiala zatím hrál místo něho na bicí soupravu. Mezitím si Koudyš vybral a vytáhl z publika na pódium dvě holky, kterým Fiala podal chybějící paličku, a mohly tak skupinu doprovázet. Píseň završili Koudelka s basákem Petrem Nekužou lidovým popěvkem Svoje duše.

vložte odkaz, text nemažte

Před poslední písní došlo k představení kapely, během které se děkovalo i zvukařovi Frantovi a řidičovi Karlovi, který prý přijde hned do nebe za to, že na ně stále někde musí čekat. Představování zakončili Knorem, který je z Valašského Meziříčí, o kterém pojednávala závěrečná píseň. Fiala poděkoval publiku, že jsou prostě miláčci.

Silných se nemáme bát

Publikum si vyžádalo hned dva přídavky, které si vydupali stadiónovým chórem jejich typické melodie Tududuuu, která uvedla píseň Ne, teď, ne!. Na závěr Fiala označil Prahu za hlavní město reggae a vzkázal fanouškům, ať se mají krásně, dělají si, co chtějí, pomáhají slabším a silných se nebojí

text: Hana Bukáčková, foto: Jana Kleinbauerová

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít