LIVE: Sto zvířat v horku zchladilo Pražany hity i humorem. Směly se sundavat podprsenky!

Vydáno 07.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Dvouapůlhodinový koncert Sto zvířat v Jazz Docku odstartoval hlášením od Ministerstva mýho nitra a písní Nejkratší cesta. Jednalo se o zvláštní koncert, neboť bylo pondělí, kdy nemají ve zvyku vystupovat. A také měli po náročném víkendu, zpěvák Jan Kalina proto potřeboval tahák (osnovu) s písněmi. 

LIVE: Sto zvířat v horku zchladilo Pražany hity i humorem. Směly se sundavat podprsenky! Sto zvířat v Jazz Docku bavilo humorem. Foto: Tomáš Klíma

STO ZVÍŘAT
JAZZ DOCK, PRAHA
6. 6. 2016

Skupina nastoupila ve svém tradičním černém úboru. Popřála k narozeninám saxofonistovi Tomáši Belkovi, který patří mezi nejlepší kamarády Kaliny a píše jim texty k písničkám. Hrála celkově pro oslavence ve znamení Blíženců, kterých je prý požehnaně. Při koncertu zazněly spíše méně známé písničky, včetně těch z posledního alba Ministerstvo mýho nitra.

Sto zvířat se po roce vratilo do Jazz Docku

V klubu bylo strašné vedro, zpěvačka Jana Jelínková se neustále ovívala vějířem, který ji všichni v ten moment záviděli. Kalina polemizoval nad texty, že de facto on zpívá kraviny a Jana ty hezké pasáže. Prý to vlastně není fér a ještě si o tom budou muset promluvit s textařem.


CHLAPCI SI SMĚLI SUNDAT PODPRSENKY

V písních vynikl především správně nakřáplý hlas Jany, která během vystoupení měnila různobarevné klobouky, boa a brýle. Honza nebyl pozadu ve změně pokrývek, vystřídal všelijaké klobouky včetně mopu, zvonu na WC a čepici s čápem. Honza svolil kvůli vedru, že v druhé polovině koncertu si kluci mohou sundat podrsenky. Při písni Struny podzimu dodal, že se jedná textařky snad o nejtěžší píseň, co mají v repertoáru, protože se hemží samými podstatnými jmény, a hůře se proto zpívá. Před alkoholickou a větrací pauzou zapěli Gauč, ovladač a pití, kterou Honza s Janou završili společným tancem.

vložte odkaz, text nemažte

KONEC PATŘIL HOUSLÍM A STARŠÍM SONGŮM

Druhá polovina koncertu byla zahájena opět hlášením od Ministerstva mýho nitra. Dodali, že s pětadvaceti lety zkušeností ví, že druhá polovina koncertu bývá z jejich strany horší, ale za to lepší u fanoušků. Jedinou písní, kde nezpívají hlavní dva zpěváci, je Skandál, ve které má hlavní roli klavesák Petr Hostinský. Prý se jedná o první alternaci Dana Hůlky v karlínském divadle, ale zatím Hůlka vždy mohl. 

Při písni Dáma s čápem je doprovodil mladý talentovaný houslista Dominik, který v další písni vyměnil housle za ukulele a příjemný úsměv na tváři. Byl zajímavým a nečekaným zpestřením programu.

Na konci se dostalo na Tohle je rádiový hit, Škola, Nikdy nic nebylo a další hitovky. Set ukončil Kalina se slovy "Tak zas někdy, prďolíni" a poslal fanoušky k baru, koupit si cédečka a přeplavat Vltavu.

text: Hana Bukáčková, foto: Tomáš Klíma

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít