Michael Schenker Fest se přesouvá do Roxy. Fanoušci se mohou těšit na intimnější atmosféru

Vydáno 11.11.2018 | autor: Josef Martínek

Michael Schenker Fest se z provozních důvodů přesouvá z pražského Kongresového centra do klubu Roxy na Dlouhé třídě. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti a jen začátek se přesune na 21. hodinu, tedy tak, aby měli dost času na nekomplikovaný přesun i ti, kteří se tuto informaci nedozví včas předem. Program zazní v plné šíři a navíc prostory Roxy umožní vytvořit intimnější atmosféru a bližší kontakt s muzikanty.

Michael Schenker Fest se přesouvá do Roxy. Fanoušci se mohou těšit na intimnější atmosféru Michael Schenker Fest se přesouvá do Roxy. Fanoušci se mohou těšit na intimnější atmosféru

Vedle Michaela Schenkera, muže, jehož originální styl kytarové hry ovlivnil desítky následovníků, k jeho četným fandům patří například Kirk Hammett z Metalliky a který stál u zrodu Scorpions a byl lídrem britských UFO, stane na pódiu řada skvělých muzikantů. Spojuje je to, že Schenkera v různých obdobích jeho kariéry provázeli v různých sestavách na koncertech i v nahrávacích studiích. Za mikrofonem se vystřídají vynikající zpěváci Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley a Doogie White, basa bude v rukou ostříleného Chrise Glena. Druhou kytaru a klávesy bude mít pod kontrolou vysoce ceněný muzikant a producent Steve Mann a za bicí soupravu usedne jeden z nejzkušenějších britských bubeníků Ted McKenna.

Michael Schenker interview: První koncert, jaký jsem navštívil, byl ten, na kterém jsem sám hrál

Původně šlo o víceméně jednorázový koncertní projekt v roce 2016, k bytelnému základu Michael Schenker Group se přidali zpěváci, spjatí s protagonistou v minulosti i přítomnosti. Celá parta si spolu ale sedla natolik, že ve spolupráci dále všichni regulérně pokračují a letos vydali pod jménem Michael Schenker Fest dokonce album Resurrection. "Koncerty byly sestaveny z různých skladeb, které jsem kdysi nahrál," řekl nedávno v rozhovoru s českým novinářem slavný kytarista a popisuje dále: "Samozřejmě tohle dnes funguje dobře, když hraješ své největší pecky, navíc s originálními hlasy. Logicky tě ale také musí napadnout, že pokud má něco podobného pokračovat, potřebuje vše další impulz, který dá věcem smysl…"

Průletem historií Schenkerovy kariéry i novinkami z alba Resurrection si podmaní Michael Schenker Fest klub Roxy v Praze ve středu 14. listopadu od 21 hodin. Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketmaster.

tz, jm

Témata: Michael Schenker, Roxy, Kongresové centrum

zavřít