AUDIO: Chaozz má po šestnácti letech novou skladbu Průvan. Láká s ní do Fora Karlín

Vydáno 17.05.2018 | autor: Hana Bukáčková

Chaozz posílá pár dní před koncertem ve Foru Karlín, který bude největší v historii kapely, svým fanouškům dárek v podobě nového singlu. "Pojď se vyvětrat, smrade," vzkazuje jím. 

AUDIO: Chaozz má po šestnácti letech novou skladbu Průvan. Láká s ní do Fora Karlín AUDIO: Chaozz má po šestnácti letech novou skladbu Průvan. Láká s ní do Fora Karlín

Skladba pojmenovaná Průvan je první producentskou novinkou po šestnácti letech a od probuzení projektu loni na podzim. Autorem hudby a textu je osvědčený Deph, který pod přezdívkou Kato působí také ve skupině Prago Union.

 TOP 5 skladeb devadesátkové senzace jménem Chaozz: Od štiplavé Televize po motivační Vodopády

"Že jsme se rozpadli? Máš špatný informace… pojď se vyvětrat, smrade, když je něco ve vzduchu a nevíš odkud vítr vane. Zkus vyndat hlavu z… a uvidíš, co se stane," rapují v uvolněné letní skladbě všichni původní rappeři Chaozzu Deph, Rusty, Ba2s a Fugas. Dávají vzpomenout na vtipné texty, kterými si v době největší slávy získali tisíce fanoušků a bořili hitparády. Průvanem se trefují sami do sebe, ale i do prezidenta Zemana. I takové byly jejich hity před lety. Zábavnými rýmy si utahovali z policie nebo komerčních televizí.

Koncertní premiéru bude mít novinka 31. 5. ve Foru Karlín, kde vyvrcholí turné Ale už 2018. Na to Chaozz vyjel v dubnu poprvé s živou kapelou v zádech. Jejich trochu vousaté skladby tak dostaly zbrusu nový kabát a často překvapivé aranže. Podle reakcí nadšených fanoušků na koncertech je zřejmé, že energická kapela hiphoperům velice svědčí.

Chaozz v Ostravě: Hiphopová ikona devadesátých let se vrátila na pódia s živou kapelou v zádech

Pražský koncert bude podle managementu skupiny agentury nedori posledním letošním koncertem v Praze. A je otázkou, zda se ještě někdy další uskuteční. "V předprodejích zbývá posledních několik desítek lístků," říká producent koncertu Pavel Eichler.

Text: tz (hb), foto: Vilém Kabzan

Témata: Chaozz, Průvan, Kato, Prago Union, Televize, Vodopády

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít
[banner1]