VIDEO: Depeche Mode zveřejnili klip ke Ghosts Again, první vydané skladbě po smrti Fletchera

Vydáno 09.02.2023 | autor: iREPORT

Depeche Mode již v březnu zveřejní album Memento Mori, které se bude zabývat tematikou smrti. Půjde o první nahrávku, kterou po smrti Andyho Fletchera sestava vydá. Jak by deska mohla znít, napovídá singl Ghosts Again.

VIDEO: Depeche Mode zveřejnili klip ke Ghosts Again, první vydané skladbě po smrti Fletchera VIDEO: Depeche Mode zveřejnili klip ke Ghosts Again, první vydané skladbě po smrti Fletchera

„Promarněné pocity, překroucené významy / čas je pomíjivý, podívej, co přináší / setkání, ztráty, tisíce půlnocí / ztracen v bezesných ukolébavkách / nebeském snění / bezmyšlenkovitých myšlenkách, moji přátelé,“ zpívá Gahan v novince Ghosts Again, načež v refrénu zaznívá: „Víme, že budeme opět duchové.“

ROCK BLOG | Jak jsme jeli za Depeche Mode do Berlína

Jednoduchý vizuál k písni, která předznamenává album Memento Mori, režíroval Anton Corbijn. David Gahan i Martin Gore se v něm prochází s vycházkovými holemi, na jejichž vrcholech jsou lebky. Posléze se usadí na jedné ze střech, kde s výhledem na město hrají šachy.

Album Memento Mori, které vyjde 24. března, bude inspirované smrtí. Jak ale muzikanti tvrdí, nejedná se o reflexi předčasného odchodu jejich kolegy a kamaráda Andrew Fletchera, který zemřel 26. května 2022.

Depeche Mode vyrazí už v březnu na turné, jenž bude věnované právě vydané desce. Nejprve ho představí fanouškům v Severní Americe, posléze se sestava vydá do Evropy. Podívá se do Paříže, Berlína nebo Milána a 30. června zavítá také do Prahy, kde zahraje v Letňanech.

„Fletchovi by se toto album líbilo. Opravdu se těšíme, až se o něj s vámi budeme moci brzy podělit, a nemůžeme se dočkat, až vám ho příští rok představíme na koncertech," uvedl Dave Gahan.

red, foto: Anton-Corbijn
Témata: Depeche Mode, Dave Gahan, Martin Gore, Andrew Fletcher

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít