TOP 5 videoklipů týdne (89.): Tata Bojs si přizvali Terezu Voříškovou, Burma Jones bojují proti šedi a předsudkům

Vydáno 31.05.2016 | autor: David Stoklas

Ještě než naplno začne festivalová sezóna, hrne se na nás jeden klip za druhým. Tata Bojs laškují s časem, Ariana Grande sází na vyzývavost a Róisín Murphy ohýbá časoprostor. Do výběru se ještě dostali Burma Jones a Poetika.

TOP 5 videoklipů týdne (89.): Tata Bojs si přizvali Terezu Voříškovou, Burma Jones bojují proti šedi a předsudkům Tata Bojs během koncertu na březnovém vyhlášení cen Žebřík. Foto: Petr Tibi

TATA BOJS SI HRAJÍ S ČASEM

Dominantní roli v novém klipu Tata Bojs hraje čas. Přítomnost, budoucnost i minulost. Vše za účasti herečky Terezy Voříškové, s níž se vydáváme na cestu vlakem. To, co se děje ve vlakovém kupé, symbolizuje přítomnost, odrazy ve skle jsou budoucnost a momenty, co se mihotají za vlakem, jsou události, jež se kdysi opravdu staly. Výsledek je nadčasový a dechberoucí!

Fingers Up 2016: Swim Deep, Holy Esque, Kamp! i Tata Bojs a KLARA.

RÓISÍN MURPHY NAHOŘE/DOLE

Obdivovatelka podivnosti Róisín Murphy je zřejmě při chuti, neboť od vydání její poslední desky Hairless Toys uplynul teprve rok a ona už oznámila, že pracuje na další. Část připravovaného alba ale vznikala paralelně s Hairless Toys, takže se nemusíme bát, že by zpěvačka šila něco horkou jehlou. Zatím si můžeme vychutnat nový klip, který je bláznivý a z grafických hrátek, kde nahoře je dole a dole je nahoře, místy až přechází zrak.

vložte odkaz, text nemažte

ARIANA GRANDE JE NESPOUTANOST SAMA

Mladičká zpěvačka ve svém novém klipu přímo hýří divokostí. Vizuál je zasazen do rozpáleného prostředí pouště a každá scéně, kterou v něm vidíme, sexualitou a různými narážkami přímo dýchá. Grande vytvořila přes čtyři minuty koncentrované vášně a smyslnosti, jak se na mladou a rozvernou popovou zpěvačku sluší a patří. Píseň Into You pochází z nové desky Dangerous Woman

POKUSY O ŽIVOT OD POETIKY

Poetika je hudební uskupení ze Vysočiny, které se skládá ze tří kluků, jež spojuje jen a pouze láska k hudbě. Textař a rapper Eduard Rovenský alias Packet už nějakou dobu natáčel a vystupoval se skladatelem, instrumentalistou a producentem Danem "Aerah" Hrdličkou. Po osudovém setkání s textařem, hudebním skladatelem a především zpěvákem Ondřejem Brejškou bylo jasno. Poetika byla najednou na světě.

BURMA JONES A HŘÍŠNÝ ŽIVOT

Finalista pěvecké soutěže SuperStar Jaro Smejkal už definitivně do kapely zapadl a funky mašina může směle jet dál. Taneční a divoký je i nový singl Co mě čeká. Videoklip k němu se natáčel v luxusních prostorách Žižkovské věže. Nová skladba má také poselství - říká, že vůbec nezáleží na barvě pleti či sexuální orientaci, abychom si mohli užít života tak, jak chceme.

LIVE: Burma Jones a Jaro Smejkal uctili památku Prince, zahráli Purple Rain. A pokřtili nový singl Co mě čeká

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít