TOP 5 videoklipů týdne: David Stypka věnoval svou píseň do filmu, Pokáč složil virální hit

Vydáno 03.07.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Festivalová sezóna je v plném proudu, interpreti cestují od města k městu, a tak se bohužel nových klipů urodilo pomálu. Ale i tak jsme pro vás vybrali pět nejzajímavějších. V Česku se připomněli třeba Pavel Callta nebo Pokáč. Úvodní píseň k chystanému filmu Úsměvy smutných mužů představují David Stypka a Bandjeez. V zahraničí pak bodují Betty Who nebo maďarští Belau. 

TOP 5 videoklipů týdne: David Stypka věnoval svou píseň do filmu, Pokáč složil virální hit TOP 5 videoklipů týdne: David Stypka věnoval svou píseň do filmu, Pokáč složil virální hit


Pavel Callta
nazpíval Song pro Tebe

V minulém týdnu nám Pavel Callta představil poslední singl ze svého debutového alba Momenty. Jeho nástupce se chystá představit už tento rok na podzim. Song pro Tebe je nejspíš osobní zpověď, ale zda je určena přímo Patricii Solaříkové, která v klipu ztvárnila onu vyvolenou dívku, můžeme jen hádat. Zápletka je jednoduchá: Dva se potkají, zamilují se až po uši a prožívají spolu radostné chvíle. All4bands, kteří se starali o produkci videoklipu, zakomponovali do příběhu i taneční a breakdancové kreace. Video působí rozverně a příjemně letně. 

VIDEO: Pavel Callta a Leoš Mareš společným virálním hitem kralují českému internetu

David Stypka a úvodní skladba k filmu

Úsměvy smutných mužů, tak se jmenuje film, který nás v brzké době čeká na filmových plátnech. Příběh pojednává o osudech lidí, kteří se kvůli alkoholu dostali až na samotné dno a svůj životní problém se rozhodli vyřešit až v protialkoholní léčebně. Tragikomedie slibuje spoustu známých hereckých tváří, a tak není divu, že si režisér Dan Svátek pro úvodní píseň vybral právě Andělem oceněného Davida Stypku. V klipu vidíme spoustu záběrů z chystaného filmu, ale i Davida samotného v krásných prostorách Zlínských bloků, kde se film odehrává.

FOTOREPORT: David Stypka si fanoušky na Cargo Gallery získal hlubokými texty i charismatem

Pokáč složil virální bombu


Toto video neušlo snad nikomu, kdo alespoň trochu sleduje dění na sociálních sítích. Spontánní skladba Ctrl C + Ctrl V = A se během krátké doby stala senzací internetu. Virálně se šířila rychlostí blesku, a i když jde o další video natočené z písničkářova pokojíčku, svou funkci maximálně plní. Pokáč jako ambasador absurdní pravdy se pro tentokrát rozhodl opřít do komicko-tragické politické situace. Pro ty, kdo skladbu ještě neslyšeli, posuďte sami. Povedla se? My myslíme, že naprosto!

Letní pohodička, když se chcete ztratit z radaru. To jsou noví Belau

Další úspěšný projekt dvojice Maďarů Belau je na světě. Pro tentokrát si přizvali Rakušanku Sophii Lindinger, která se ve skladbě Breath zhostila melancholického vokálu. Krásná blondýnka si v klipu zahrála rovněž hlavní roli. Mladá žena, nejspíš na útěku, mění svou osobnost. Ve starém hotelovém pokoji se rozhodne obarvit si a ostříhat vlasy. Skladba v žánru chillwave je tou pravou letní pohodičkou, pokud se chcete na moment ztratit z radaru.

Betty Who si v novém klipu zahrála ženskou i mužskou roli

Šestadvacetiletá Australanka zatím nemá za sebou velký kus práce, zato na nový klip k singlu Taste je radost pohledět. Zprvu se může zdát, že se jedná o další povrchní klip, kde se zpěvačka producíruje v krátké sukni a předvádí sexy tanečky, opak je však pravdou.  Jake Wilson se coby režisér rozhodl vše bez okolků přiznat. Betty v její ženské roli zasadil do nočního pánského tanečního klubu a oproti ní, tedy do role nadšeného diváka, postavil Betty v jejím pánském já. Obou rolí se zhostila opravdu výborně, a tak s napětím čekáte, co se stane na konci. Řekněme, že se Betty Who má zřejmě hodně ráda.text: Lucie Šimůnková 

Témata: PokáčPavel CalltaDavid Stypka, Belau, Betty Who 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít