TOP 6 videoklipů týdne: Mirai a Poetika zpívají o marnosti, Sima o nepokojném srdci a na scéně se hlásí All Mad Here

Vydáno 25.08.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Je úterý a my tady opět máme přehled aktuálních klipů. Z tuzemské scény se ozývají Mirai s Poetikou, Pavel Callta, Cavalier a debutující All Mad Here. Ze Slovenska posílá svou novinku Sima a ve Velké Británii to dali dohromady Camelphat s frontmanem kapely Foals.

TOP 6 videoklipů týdne: Mirai a Poetika zpívají o marnosti, Sima o nepokojném srdci a na scéně se hlásí All Mad Here TOP 6 videoklipů týdne: Mirai a Poetika zpívají o marnosti, Sima o nepokojném srdci a na scéně se hlásí All Mad Here


Netradiční spojení z Británie - Camelphat a Yannis z Foals

Tak tohle je opravdu povedená spolupráce. Frontman Foals Yannis Philippakis to dal dohromady s velkými obdivovateli jeho kapely, na Grammy nominovanými Camelphat. Jejich lehce psychedelický společný song Hypercolour se dočkal videoklipu, který byl natočen ve stejném duchu.

Mirai a Poetika se zavřeli do psychiatrické ordinace

Členové kapel Poetika a Mirai jsou přátelé už dlouho a společný song byl jen logickým vyústěním jejich kamarádství. Píseň Karavan je prý o pomíjivosti všecho a všech a chápání života jako zbytečného, nemajícího opravdový smysl. O scénář a námět videoklipu se postaral společně s režisérem Ondřejem Kudynem zpěvák Poetiky Ondřej Brejška. Točilo se na vrakovišti i v psychiatrické ordinaci uprostřed lesa.

Příběh českého hitu: Mirai - Když nemůžeš, tak přidej

Hutné reggae ze světa za zrcadlem

Na českou scénu tento týden vstoupila s debutovým singlem Cops with Guns nová kapela All Mad Here. Za projektem stojí hudebníci, kteří se v posledních letech věnovali především The Chancers. Mikrofonu se ujala zpěvačka Stil Dimi, která se coby sólová umělkyně věnuje především modernímu r’n’b. Lyric video je průstřihem instruktážního filmu FBI z roku 1974, podle nějž se američtí policisté učili střílet na živé cíle, a lze ho tak brát i jako odpověď na aktuální situaci v Bělorusku. Kapela se v premiéře představí v pražském Klubu 007 Strahov už v pátek 28. srpna 2020. Půjde o jeden z posledních klubových koncertů bez roušek.

Hrdina songu Těžký váhy Cavalier se vrací na scénu

Rapper Cavalier o sobě po delší odmlce dává vědět. Nový song nese název Gratis a v textu odráží současné dění u nás i ve světě. O produkci tracku se postaral opět rapperův bratr Jan Sokolowski.

Sima natáčela na Veľkém Kriváni

Ze Slovenska se s novinkou hlásí Sima Martausová. Záběry pro klip k písni Srdce nepokojné, která bude součástí její připravované desky, natáčela částečně na Veľkém Kriváni, částečně pak také v českém divadle pod vedením režiséra Jakuba Mahdala.

RECENZE: Smějící se Sima Martausová opět překračuje řeku

Pavel Callta přepadený na benzínce

Nový klip má také Pavel Callta. Natočil jej k singlu Jiná, který dle svých slov napsal spontánně ve čtyři hodiny ráno. Video, v němž zpěváka s jeho přítelkyní přepadne pokladní benzínky, režíroval Jan Strach.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, foto: Gramo Gramik, archiv interpretů

Témata: Camelphat, Foals, Mirai, Poetika, Cavalier, Sima, Pavel Callta, All Mad Here

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít