TOP 7 videoklipů týdne: Xavier Baumaxa půjde do Globusu, Koblížc! se vrací na scénu a Shawn Mendes v romantické baladě

Vydáno 18.01.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Návrat na scénu, romantické balady i vyzpívávání se z depresí. Aktuální přehled nejlepších videoklipů posledního týdne je opravdu pestrý. Zatímco Vojtaano se ptá "kde tě mám?" a Shawn Mendes vzpomíná na vztah s Camilou Cabello, pop-punkoví Koblížc! hlásí comeback a Adele zpívá o depresích, kterými si procházela. S novinkou Půjdu do Globusu se hlásí Xavier Baumaxa a singly vydali i Black Holes a Mirka Slančíková Miškechová.

TOP 7 videoklipů týdne: Xavier Baumaxa půjde do Globusu, Koblížc! se vrací na scénu a Shawn Mendes v romantické baladě TOP 7 videoklipů týdne: Xavier Baumaxa půjde do Globusu, Koblížc! se vrací na scénu a Shawn Mendes v romantické baladě

„Bude to okay,“ zpívá Shawn Mendes

Shawn Mendes vydává klip k porozchodové skladbě It´ll Be Okay, kterou složil po ukončení vztahu se zpěvačkou Camilou Cabello. Natáčel ho v ulicích svého rodného města Toronta, a to jen týden před vydáním. K dokreslení atmosféry použili filmaři umělý sníh. Zpěvák už zanedlouho vystoupí v České republice, konkrétně 11. dubna v pražské O2 areně.

Koblížc! hlásí comeback

Pop-punkoví Koblížc! hlásí po šesti letech návrat na scénu. Novou kapitolu své hudební dráhy otevírají songem Skáču přes kaluže, k němuž vznikl videoklip pod taktovkou Vladimíra Špičky. „Natáčeli jsme v prostředí, kde se fotí ty nejhezčí holky ze šoubyznysu, proto jsme do něj zasadili naši kapelu, která sem vůbec nezapadá. Chtěl jsem, aby byl vizuál kontrastní,“ uvedl Josef Vařeka, který je autorem hudby i textu.

ROZHOVOR | Josef Vařeka (Koblížc!): Byl bych blázen, kdybych si od comebacku něco sliboval

Xavier Baumaxa půjde do Globusu

S novinkou se hlásí také Xavier Baumaxa. Zpěvák si tentokrát pro natočení vizuálu vybral píseň Půjdu do Globusu ze svého posledního alba F!asco. Rolí v klipu se ujali Marek Taclík, Milan Cimfe, Mário Bihári a ramlice Hilda, o režii se vedle Baumaxy postarali Oskar Pajer a Marek Brožek. Muzikant vystoupí na výročních Hudebních cenách Žebřík, které se uskuteční 1. dubna v areálu DEPO2015 v Plzni.

ROZHOVOR | „Na alkoholový plačky už není nikdo zvědavej." Xavier Baumaxa vydal elektronickou desku v nejlepší tradici folku

Vojtaano se ptá: „Kde tě mám?“

Jak Vojtaano říká, už dlouho sleduje svoje kolegy písničkáře, jak pletou holkám hlavy romantickými cajdáky, a tak se taky rozhodl jeden napsat. Vznikla tak píseň Kde tě mám?, k níž aktuálně vydal také videoklip, na kterém pracoval s režisérem a kameramanem Janem Macháčkem. „Slova jsem nepsal perem, ale srdcem, rýmy mi našeptávali andělé, sílu mi dávala láska,“ říká zpěvák, jenž si pro natočení vizuálu vybral divadlo Kampa.

Adele o svých depresích

Adele natočila druhý vizuál k albu 30. Během práce na klipu k písni Oh My God se britská umělkyně znovu shledala se Samem Brownem, režisérem zodpovědným za video ke skladbě Rolling In The Deep. Pohyb a energie, které v klipu vidíme, podtrhují dusnou atmosféru samotné písně. Stejně tak slova "vím, že je to špatně, ale chci se bavit."

Black Holes o tom, že by si lidé měli jít za tím, čemu věří

Nový singl vypouštějí také Black Holes. Nazvali ho Dispossessed a navazují jím na píseň Not Far Away, která předznamenala nový zvuk obohacený o elektroniku. „Člověk se nemusí k někomu zařazovat, někam nutně patřit. I když si připadá nechtěný ze všech stran, je to v pořádku, pokud si jde za tím, čemu věří a o čem si myslí, že je správné. Tohle byly moje pocity, když jsem psala Dispossessed,“ říká zpěvačka Kateřina Nikola. Natáčení videoklipu ovlivnila cestovní omezená spojená s koronavirem. „Vizuál vypráví příběh dvou partnerek, které se musely kvůli pandemii odloučit, a to zásadně ovlivnilo jejich vztah. Vím, že spousta lidí si podobnou situací prošla a dost je to poznamenalo,“ doplňuje Nikola.

 

Mirka Slančíková Miškechová v dojemné skladbě Raz zistíš

Raz zistíš je emotivní skladba, kterou písničkářka Mirka Slančíková Miškechová napsala pro svého syna. „Chtěla jsem složit skladbu, kterou si jednou můj syn pustí a v každém životním období a věku ji bude chápat v jiné, hlubší rovině,“ vysvětlila hudebnice. O videoklip se jí postaral Pavol Varga. Natáčel se v přírodě v okolí Veľkého Krtíše a Modrého Kameňa.

Text: Andrea Štipčákováfoto: Vladimír Špička, Sony Music, Universal Music
Témata: Shawn Mendes, Vojtaano, Xavier Baumaxa, Koblížc!, Adele, Mirka Slančíková Miškechová, Black Holes

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít