TOP 8 videoklipů týdne (125.): Kapitán Demo opět bizarní, Plexis nabádají k toleranci

Vydáno 14.02.2017 | autor: Anna Hejkalová

Další týden je za námi a před námi jsou nové klipové tipy. Tentokrát zabrousíme spíše mezi české interprety. Novinky si připravili pankáči Jaksi Taksi či Plexis s oslavencem Hoškem, pardubičtí Věc Makropulos či trochu bizarní projekt Jiřího Buriana - Kapitán Demo. Pozadu nezůstane ani Paulie Garand, Kittchen s Agu a Ptakustik.

TOP 8 videoklipů týdne (125.): Kapitán Demo opět bizarní, Plexis nabádají k toleranci Kapitán Demo si servítky tradičně nebere


PLEXIS BROJÍ PROTI RASISMU

Plexis patří mezi domácí punkové průkopníky. Skupinu založil Petr Hošek, který minulý týden oslavoval své životní jubilem - čím jiným než punkovým koncertem v Lucerna Music Baru. Svérázný muzikant, který patří k představitelům pravého punkového životního stylu, je také hlavní hrdinou nového klipu k písni Cesta k druhejm, ve kterém nechybí zastávka v jeho oblíbené hospodě. Hlavní gró klipu je ale jinde, zabývá se současným problémem rasismu. Kapela nabádá lidi, aby se spojili, ne aby byli proti sobě. 

Kurva drát padesát: Fanoušci spolu s Visacím zámkem zpívali Petru Hoškovi k narozeninám

KAPITÁN DEMO PŘIPLOUVÁ S DALŠÍ BIZARNÍ VĚCÍ

Projekt Kapitán Demo spadá pod křídla multitalentovaného Jiřího Buriana. Nyní přichází s novým klipem s lechtivým názvem Na čínském zelí spoluprcali ( feat. ProGram). Song je opět plný slovních hříček, tentokrát pracuje s doslovnými překlady angličtiny. Klip je složen z filmových scén z 80. let. Nové album vychází za měsíc a Kapitán Demo o něm prohlašuje, že bude jako sedmnáctihlavá saň - co hlava, to jiný jazyk. Máme se tedy na co těšit. Novinku pokřtí 12. dubna v Roxy.

JAKSI TAKSI NÁS ZVOU NA PÁRTY

Pražská parta Jaksi Taksi patří mezi pop-punkové ostřílence, fungují už 25 let. Nyní vydala svižnější kousek Párty, který je jakýmsi zakončením loňské série koncertů, na niž hráli starší kousky, co se v současném playlistu moc neobjevují. Klip ukazuje na problémy, které je trápily v jejich začátcích, kdy se těžko sháněla zkušebna a všichni je vyháněli s tím, že je ten hluk obtěžuje. V klipu představuje nespokojeného souseda mrzutý důchodce. V současné době kapela pracuje na novém materiálu.

LIVE: Open air na Karláku vzpomínal na Karla IV. Hráli Blue Effect, Imodium i Jaksi Taksi

VĚC MAKROPULOS OSVĚŽUJE HIPHOPOVOU SCÉNU

Na konci ledna jim vyšla nová deska Každej pes jinej rap. Nyní přichází s novinkovým klipem Pow Pow, který má na svědomí Robert Marek. Jedná se o klasickou koncertní verzi, ve které vám ukážou, jak umí kombinovat svižné hiphopové verše s muzikantskou vyzrálostí, kterou získali častějším koncertováním. Na pódium k nim neodmyslitelně patří raper MC Pepíček, který je v poslední době doplňuje. Takže pokud máte chuť si pustit pořádné "magory", Věc Makropulos jsou pro vás dobrou volbou.

Nové desky: John Mayall zve novinkou na pražský koncert, Markéta Irglová miluje modře

S ALVARO SOLEREM SE TENTOKRÁT ZAPOTÍTE

Rodák z Barcelony, Alvaro Tauchert Soler, si zazpíval i po boku Jennifer Lopez. To už je ale historie. Nyní přichází po všude hraném hitu Sofia, jenž vládl horním příčkám rádiových hitparád i u nás, s novým klipem k písni z alba Eterno Agosto - Animal. Odehrává se ve městě La Habana na Kubě, kde sledujeme mladou boxerku při tréninku. Probíhá ulicemi města, posiluje na střeše jednoho z domů a nakonec boxuje v ringu. Výše zmíněné písničky a ještě mnoho dalších si budete moci užít naživo už 18. února v pražském Foru Karlín.

vložte odkaz, text nemažte

PAULIE GARAND  PROMLOUVÁ Z LIBERECKÝCH PARKOVIŠŤ

Skladba Nirvana je další ochutnávkou Pauliho Garanda z chystaného alba, které vyjde 20. března. Bude na sobě mít vytištěný stejný název, jaký nese právě vydaný song. O beat se mu v obou Nirvanách postaral již osvědčený Kenny Rough, s nímž navázal na letitou spolupráci, která začala už ve skupině BPM. Střih a postprodukci klipu ale nikomu do rukou nesvěřil a nechal si je pro jistotu v těch svých.

KITTCHENOVA PÍSEŇ ZAMILOVANÝ OČIMA AGU

Jakub König alias Kittchen připravuje nové album AKT, kde budou coververze jeho skladeb od hostujících umělců. Jednou z nich je i píseň Zamilovaný, předělaná od písničkářky Agu Jones.  Agu se na ni podívala z jiného pohledu. Ze strany ženy, jejíž muž se zamiloval do jiné. Změnila pouze minimální množství slov a píseň nabyla jiného významu a atmosféry. Z Kittchenovy verze je cítit láska, z verze Agu zase smutek a bolest. Obě ale spojuje jedno - bezmoc.

Kittchen interview: Díky kuchařské masce jsem se dostal k pojmenování intimních a hodně důležitých věcí

PTAKUSTIK O MUŽÍCH PO TŘICÍTCE

Tomáš Ptáček, frontman punk-rockové kapely Punkhart, vytvořil akustic-folkový projekt Ptakustik. Nyní v písni Sám sobě sám ukazuje muže po třicítce, jak se snaží změnit kvůli lásce. Ale dopadne to opět tak, že ženu nechá sedět v restauraci a jde se bavit s přáteli na koncert, po kterém se znovu probudí ve svém neuklizeném bytě, zapálí si cigaretu a doufá v lepší zítřky. V klipu si hlavní role zahráli ostravský herec Josef Kaluža a Johanka Freywaldová, známá především ze seriálů Vinaři a Vyšehrad.

Text: Hana Bukáčková, Anna Hejhalová

Témata: Plexis, Petr Hošek, Kapitán Demo, Jiří Burian, Jaksi Taksi, Věc Makropulos, Alvaro Soler, Paulie Garand, Kittchen, Agu, Ptakustik

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít