TOP 8 videoklipů týdne: Démoničtí AC/DC, pohádková Taylor Swift nebo Lipo toužící po lásce

Vydáno 15.12.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Vánoce klepou na dveře, což ví i Tomáš Klus, který spolu s pražskými divadly nahrál novinku Vánoční čas, do které se promítla současná koronavirová situace. Se shodným názvem jako Tomáš představuje v době adventu píseň taky zpěvačka Elly. Vizuál s vánočním podtextem představila i americká zpěvačka Taylor Swift, jejíž klip je plný magie. Po dvou letech pak novinku vydal rapper Lipo, který si ke spolupráci přizval Jana Brauna, z Austrálie se pak hlásí AC/DC se svou démonickou jízdou. Lenny připravila skladbu k akční počítačové hře a Megaphone zvou na výlet do časů walkmanů a muletů. 

TOP 8 videoklipů týdne: Démoničtí AC/DC, pohádková Taylor Swift nebo Lipo toužící po lásce foto: Radek Kudláček


„Může být zakázaná láska osudovou?“
ptá se Lipo

Na novou hudbu rappera Lipa čekali jeho příznivci dva roky. Nyní o sobě dává interpret vědět melancholickým singlem Salome, na kterém spolupracoval s talentovaným Janem Braunem. V písni se ptá, co je člověk schopný udělat pro lásku, a zda může být zakázaná láska ta pravá.

Top 10 videoklipů týdne: Sebastian otevírá s Lipem novou éru úderným singlem a Pokáč nechce smrdět od koní

Videoklip k ní si již tradičně Lipo zrežíroval sám. Obsadil do něj baletního tanečníka Ennia a jeho profesní partneru ze Slovenska. „V jejich vyjádření jsem jim ponechal volnou ruku. Způsob, jakým k tomu přistoupili, mně samotnému vyrazil dech,“ přiznal hudebník, který na produkci skladby spolupracoval s Ondřejem Turtákem.

Tomáš Klus s pražskými divadly zpívají o aktuální situaci

S blížícími se Vánocemi se Tomáš Klus v kooperaci s Městskými divadly pražskými rozhodl nahrát novinku Vánoční čas. Text i videoklip odkazují ke zvláštní situaci, v níž se už od března nachází divadla, hudební kluby a celá živá kultura. Vedle Kluse si v songu zazpívali také Kateřina Marie Fialová, Nina Horáková, Kryštof Krhovják nebo Zdeněk Piškula.

Příběh českého hitu: Tomáš Klus - Nina

Taylor Swift v říší pohádek

S novinkou Willow přispěchala zpěvačka Taylor Swift, která minulý týden své příznivce překvapila vydáním letošní druhé studiovky. Videoklip ke skladbě je plný magie, čímž chtěla hudebnice pravděpodobně evokovat blížící se vánoční čas. Příběhem ji provází zlatý provázek, který ji kromě jiného zavede také do dětství. Kromě Swift si ve vizuálu zahrál také její kamarád, tanečník Taeoka Lee.

RECENZE: Taylor Swift na Folklore vyměnila barvy za melancholickou šeď

 

Démonická jízda AC/DC

AC/DC před časem vydali album Power Up, které se dočkalo pozitivních reakcí. Po skladbě Shot in the Dark se nyní videoklipu dočkal také song s názvem Demon Fire, v něm brázdí silnice maskovaný řidič, který po cestě potkává billboardy s fotografiemi formace. Stejně jako celé album je i vizuál zahalen do pekelné červené.

RETRO: AC/DC ve Vídni? Důchodci ve stejnokrojích a nealkoholické pivo. Po střetu dvou světů následoval rock’n’roll

Romana Minik rozjíždí sólovou kariéru

Romana Minik rozjíždí sólový projekt. Ve spolupráci s Taurus Records v čele s Evženem Hofmannem z kapely Kryštof nahrála svůj debutový singl Túlavý pes, k němuž natočila pod taktovkou Marka Párničana videoklip.

Talentovaná Elly přichází s povedenou vánoční skladbou

Mladá talentovaná zpěvačka Elly připravila povedenou skladbu Vánoční čas se sváteční tématikou. Klip se natočil na střeše Paláce Lucerna, kde je jeden nejkrásnějších výhledů v Praze. Kouzelné místo navodilo sympatickou atmosféru a za doprovodu klavíristy Adama Albrechta vznikl povedený klip. Režíroval Jan Strach. 

Megaphone zvou na výlet do devadesátek

Novinka Neon Blood od Megaphone pochází z bratislavského LVGNC studio. Ve videoklipu skupina vzpomíná na svoje mládí, parádní dobu Tuzexu, walkmenů a VHS kazet. Cestování do doby nedávno minulé vás bude bavit. 

Lenny se spojila s mezinárodní značkou a vytvořila píseň k počítačové hře

Zpěvačka Lenny vydala klip ke skladbě Through the Valley. Ta patří k počítačové hře The Last of Us Part II. Skladba je původně z repertoáru Shawna Jamese. O režii klipu se postaral Ondřej Kudyn. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: promo, Radek Kudláček
Témata: Lipo, Jan Braun, AC/DC, Romana Minik, Taylor Swift, Tomáš Klus, Lenny, Elly, Megaphone

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít