VIDEO: Celeste Buckingham vydala novou desku Bare, podívejte se na klip k singlu Go Away

Vydáno 04.11.2017 | autor: redakce

Celeste Buckingham přichází rok po výběrovce The Best Of Celeste s novým studiovým albem Bare, které vyšlo 3. listopadu. Sama jej vnímá jako hudební odraz její proměny z dívky v ženu. Podívat se můžete také na klip k singlu Go Away. 

VIDEO: Celeste Buckingham vydala novou desku Bare, podívejte se na klip k singlu Go Away VIDEO: Celeste Buckingham vydala novou desku Bare, podívejte se na klip k singlu Go Away

Album Bare vznikalo v průběhu roku 2017 v bratislavském studiu Littlebeat v produkci Martina Šrámka, Andreje Hrušky a Mateje Mikloši. Obsahuje deset anglicky zpívaných skladeb. Letošní rok byl sice pro Celeste rokem duetů, ale album je čistě jejím sólovým dílem - žádný featuring na něm nenajdete. 

VIDEO: Léto v prosluněném klipu Shoes Samuela Tomečka a Celeste Buckingham zdaleka nekončí

Buckingham říká, že deska vystihuje obnaženost, autentičnost a intimnost jejích hudebních výpovědí z období, kdy album tvořila a nahrávala. "Žánrově je to stále pop, ale zvukově jsem se posunula. V rámci frázování, melodických linek i práce s texty," vysvětluje Celeste svůj umělecký vývoj a posun. 

Vydání alba Bare doprovází premiéra prvního singlu a videoklipu Go Away. Celeste skladbu nasazuje zároveň jak v Evropě, tak i v USA - zaujala totiž i její americké management. "V Go Away prosím člověka, respektive problém, aby odešel. Text má dvojitý smysl, původně je mířený na jednoho konkrétního člověka, ale zároveň reprezentuje moje frustrace, které nechci mít v životě. Myslím, že každý z nás měl ten pocit - když narazím na komplikovanou situaci nebo problém, snažím se to dostat pryč z hlavy a ze života. Právě tato píseň by měla v rámci enegie, dynamiky zpěvu a textu reprezentovat tento pocit," popisuje Celeste námět skladby. 

Videoklip natočil mladý režisér Samuel Hoffman a představuje tři fáze ženy po rozchodě. "První fáze je odmítání přijmout realitu, že vztah už skončil, je to nepříjemná, bolestivá fáze, člověk má pocit, jako by se z toho měl zbláznil. Druhá fáze je agresivní, plná vzdoru a přijetí reality, kdy žena začíná chápat, že vztah opravdu skončil a začíná hledat důvody, proč skončil. V této fázi se snaží z rozchodu obvinit toho druhého, protože vždy je těžší přiznat si, že já jsem ten, kdo je na vině. Třetí fáze je zotavení, návrat k původní sebevědomé ženě, která není zlomená z rozchodu," vysvětluje Celeste. 

tz, jm, foto: Tibor Kuna

Témata: Celeste Buckingham, Bare, Go Away

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít