VIDEO: Mandrage vsadili na Jiřího Lábuse. Nový klip Slečno, já se omlouvám se natočili na jediný záběr

Vydáno 14.07.2017 | autor: redakce

Mandrage otevírají éru svého nového alba singlem Slečno, já se omlouvám se. Příjemně roztančená novinka má opět ambice stát se rádiovým hitem. V létě můžete kapelu vidět na vybraných festivalech, na jaro příštího roku chystá velké turné. 

VIDEO: Mandrage vsadili na Jiřího Lábuse. Nový klip Slečno, já se omlouvám se natočili na jediný záběr VIDEO: Mandrage vsadili na Jiřího Lábuse. Nový klip Slečno, já se omlouvám se natočili na jediný záběr

"Píseň 'Slečno, já se omlouvám se' je o lásce na první pohled. O tom, že když přijde takový ten zásah shůry, prostě jen zíráme a zmatečně blekotáme. A o tom, že to může být až skoro komické, zvláště když to vaše vyvolená cítí jinak. Metafora lásky coby šípu, který člověka zasáhne a naprosto ochromí, funguje přesně takhle. Odněkud si přiletí a ponechá nás stojícího v překvapeném úžasu. Naivně hledíme na vytoužený objekt a přesto, že si neumíme ani správně naplánovat zájmena ve větě, už si malujeme budoucnost," říká Pepa Bolan, kytarista Mandrage a zároveň autor nového singlu.

Pepa Bolan (Mandrage) interview: Budu rád, když kapela nezůstane na místě a nenatočíme podobnou desku dvakrát

Hlavní roli si zahrál Jiří Lábus, jeho tříminutové zábavné taneční kreace byly natočeny na jeden záběr. "Zaujalo mě, že vlastně vše je jenom na mně a není u toho vůbec kapela, takovou roli jsem ještě nehrál. Písnička mě baví a přeju klukům z Mandrage i fanouškům, aby se líbila," uvádí ke své roli česká herecká legenda.

vložte odkaz, text nemažte

Režie videoklipu se ujal bubeník Matyáš Vorda, hlavní slovo ale měl Tomáš Kasal. "Pustili jsme se, pro nás, do docela odvážného kroku, natočit klip na jeden jediný záběr a s jediným hercem. Byli jsme sami zvědaví, jestli hlavní postava dokáže pozornost diváka udržet po celou dobu písně ‚jen‘ na základě projevů emocí zamilovanosti, radosti, posedlosti. Naštěstí nabídku na tuto roli přijal náš oblíbený herec Jiří Lábus, díky němuž nás to od začátku do konce baví, a věříme, že bude i všechny, kteří klip uvidí," dodávají svorně oba tvůrci.

Nové album Mandrage by mělo vyjít do konce roku, v únoru k němu kapela vyrazí na turné. 

Termíny tour:
2. 2. Praha - Forum Karlín
8. 2. Liberec - Dům kultury
9. 2. Pardubice - ABC
15. 2. Brno - SONO
17. 2. Ostrava - DK Akord
2. 3. Plzeň - KD Peklo
3. 3. České Budějovice - KD Vltava

Témata: Mandrage, Pepa Bolan, Slečno, já se omlouvám se

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít