Optimistka Olga Lounová vydává nové album Chuť svobody

Vydáno 18.12.2015 | autor: redakce

Nové album Olgy Lounové vychází po třech letech. Jmenuje se Chuť svobody a fanoušci z něj již dobře znají singl Jsem optimista, který zabodoval v českých rádiích. Zpěvačka ale chystá další překvapení.

Optimistka Olga Lounová vydává nové album Chuť svobody Olga Lounová je podle aktuálního singlu optimista

Nejen první singl  Jsem optimista, ale i celou novou desku produkoval Ondřej Žatkuliak, jehož služby využívají také např. ATMO music, Marpo, Sebastian, Lenny, Ben Cristovao či Ego. Finální zvukový mix obstaralo jeho studio Rooftop. Pro další spolupráci si Olga přizvala ještě dirigenta a skladatele Daniela Wunche, který dlouhodobě spolupracuje například se synem Miloše Formana Petrem nebo pražskou Rock operou. O text a hudební stránku celé novinky se ve velké většině postarala Olga sama, ale má na jedné ze skladeb i zajímavého spoluautora v podobě rappera Revolty.

VIDEO: Olga Lounová jako černá vdova zastřelí nevěstu i ženicha

Úspěšný singl Jsem optimista, jehož videoklip má na svědomí fotograf iREPORTu Matěj Třasák, napsala Olga pro kamarádku, která se ocitla v nesnázích. Chtěla ji podpořit, dodat důvěru, energii a sílu. Celé album je jako vždy v češtině až na závěrečný bonus, který zpěvačka natočila o prázdninách v Los Angeles s producenty ze studia RedOne a se švédskou skladatelkou Aleenou Gibson. Ti samí producenti se podíleli i na některých skladbách Lady Gaga. Bonusová písnička When The Music's On je malou ochutnávkou toho, co zpěvačka připravuje na jaro 2016. 

Na Štědrý den navíc Lounová chystá pro fanoušky dárek. "Ráda bych potěšila nějakým dalším vánočním dárkem, tak jsem se rozhodla, že po novém CD na Štědrý den vypustím do světa skladbu, na které jsme rok pracovali v zahraničí s největšími profesionály i s videoklipem, který se natáčel přes léto v Los Angeles."

 tz, jm

zavřít