Sting vydá po třinácti letech novou řadovou desku! Inspirovali ho Prince i uprchlíci

Vydáno 19.07.2016 | autor: redakce

Třináct dlouhých let čekali fanoušci Stinga na tuto zprávu. Nyní britská ikona rocku a popu konečně ohlašuje, že čas uzrál. Albová novinka se bude jmenovat "57 & 9", datum vydání zatím není známé. 

Sting vydá po třinácti letech novou řadovou desku! Inspirovali ho Prince i uprchlíci Sting při ostravském koncertě v roce 2012. Foto: Petr Lukšíček

Název nahrávky si Sting vypůjčil od křižovatky u studia v New Yorku, kde většinu materiálu nahrál. Zpěvák uvádí, že například píseň 50 000 napsal v týden, kdy zemřel Prince. Většina nových písní je prý převážně politického rázu, například Inshallah se bude zabývat současnou uprchlickou krizí. Dalším tématem desky by měly být klimatické změny. 

Sting v Ostravě: koncert pro skutečné "Stingofily"

Podle Stinga bude novinka především energická, na rozdíl od jeho dosud poslední klasické desky Sacred Love z roku 2003. Po ní se umělec věnoval projektům se symfonickým orchestrem, vánočním písním nebo oživoval odkaz renesančního písničkáře. Chystanou novinku přirovnává producent Martin Kierszenbaum například ke zvuku The Police, s nimiž se Sting proslavil. 

vložte odkaz, text nemažte

V současnosti je Sting na turné s dalším rockovým velikánem Peterem Gabrielem. Loni se měl v Praze představit po boku Paula Simona, koncert byl ale nakonec zrušen. 

NME, jm

Témata: Sting, Prince, The Police, Peter Gabriel, Paul Simon

zavřít