System Of A Down hlásí návrat do Prahy. V O2 areně zahrají v červnu

Vydáno 30.09.2019 | autor: redakce

Po třech letech se System Of A Down vrátí do Prahy. V původním složení zahrají 16. června 2020 v O2 areně. 

System Of A Down hlásí návrat do Prahy. V O2 areně zahrají v červnu System Of A Down hlásí návrat do Prahy. V O2 areně zahrají v červnu

Americko-arménská skupina System Of A Down byla založena v roce 1994 a stala se jednou z nejúspěšnějších světových formací. Své fanoušky nikdy nezklame a na koncertních pódiích podává ohromující výkony.

LIVE: System Of A Down drtili Prahu kulometnou salvou songů

Kapela dosáhla obrovského komerčního úspěchu vydáním pěti studiových alb, z nichž tři debutovala na první příčce amerického žebříčku časopisu Billboard. System Of A Down byli nominováni na čtyři ceny Grammy a za skladbu B.Y.O.B. v roce 2006 cenu Grammy v kategorii Nejlepší hardrockové vystoupení získali. System Of A Down celosvětově prodali více než 40 milionů svých alb.

Hudba System Of A Down je nazývána všelijak, ale kapelu škatulky příliš nezajímají. Zpěvák Serj Tankian k tomu říká: "System Of A Down pro mě není progresivní kapela. Ale není to zřejmě ani typický popový projekt. Rozhodně naší hudbě věnujeme pozornost, abychom se ujistili, že to není něco, co již někdo předtím slyšel." A Odadjian (basová kytara) k tomu dodává: "Můžete nás srovnávat s kým chcete. Je mi to jedno. Srovnávání a hudební škatulky nemají na tuhle kapelu žádný vliv. Fakt je fakt: Jsme tím, kým jsme."

Speciálními hosty budou brazilští Ego Kill Talent, kteří nedávno vydali své druhé album a v dubnu se jim poštěstí koncertovat na brazilských stadionech společně s kapelami Metallica a Greta Van Fleet. V květnu se poprvé představí v USA a v červnu pak vystoupí na evropských festivalech.

tz, jm

Témata: System Of A Down, Serj Tankian, Ego Kill Talent

zavřít