VIDEO: Miro Žbirka převzal Zlatou desku a má nový klip. Podívejte se v premiéře

Vydáno 15.10.2015 | autor: redakce

Krátce po videoklipu Live představuje Miro Žbirka další video k nové desce MIRO. O tu je u posluchačů zájem - na pražském křtu v JazzDocku za ni převzal Zlatou desku. Lyric video k písni All My Days vám přinášíme v premiéře. 

VIDEO: Miro Žbirka převzal Zlatou desku a má nový klip. Podívejte se v premiéře Miro Žbirka a jeho hosté na křtu v pražském JazzDocku

Lyric video All My Days režíroval Žbirkův syn David, který zároveň zastal práci kameramana a scénáristy. Odehrává se v obchodě s deskami, kde je v nabídce i zpěvákovo nové album MIRO. Výsledek se nese v duchu "staré muzikantské školy", což hezky koresponduje s tím, jak Žbirka pojal vznik zmíněné desky. Nahráváním v legendárních Abbey Road Studios v Londýně si totiž splnil sen.

Miro Žbirka natočil desku MIRO v Abbey Road Studios v Londýně

Křest alba proběhl na řece Vltavě v pražském klubu JazzDock v úterý 13. října a Miro Žbirka na něm rovnou převzal i Zlatou desku. Kmotrem se stal beatnik a člen skupiny Cream Pete Brown, který je zároveň autorem všech anglických textů. Pozvání přijali i producent Rob Cass a kytarista Pearse Macintyre, oba ze Studia Abbey Road. 

Přítomní si mohli vychutnat také exkluzivní koncertní set Peta Browna a Malcolma Brucea, syna baskytaristy skupiny Cream Jacka Brucea. Večer vyvrcholil společným koncertem Mira Žbirky, jeho české kapely spolu s britskými hosty. Slovenský křest proběhne 15. října v bratislavském Véčku. Velké koncerty k novému albu chystá Žbirka na příští rok, 16. září 2016 vystoupí v pražské Tipsport Aréně a o dva dny pozdějí navštíví Ostrava Arénu. 

tz, jm, foto: Tomáš Martinek

 

 

 

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít