Aerodrome festival v Praze hlásí první hvězdu: dorazí bouřliváci Korn

Vydáno 16.12.2015 | autor: redakce

Aerodrome festival v Praze, který v předchozích letech přivezl Metallicu, System Of A Down, Avenged Sevenfold, Limp Bizkit nebo Roba Zombieho, zná první hvězdu line-upu pro rok 2016. Tou budou američtí Korn. Dosavadní dva ročníky festivalu navštívilo na 50 tisíc návštěvníků a zájem se očekává i tentokrát.

Aerodrome festival v Praze hlásí první hvězdu: dorazí bouřliváci Korn Korn se chystají v červnu do České republiky

Americká skupina Korn je považována za průkopníky nu-metalu. Svou činnost zahájila 1993 v Kalifornii. Do čela světové rockové elity ji uvedlo třetí album Follow The Leader, které se jako první v diskografii této kapely vyhouplo na vrchol prestižní hitparády časopisu Billboard TOP 200, kde od té doby bodovaly všechny její následující desky.

LIVE: 7 nejdůležitějších momentů Aerodrome festivalu

Přípravy nového alba skupina v letošním roce proložila rozsáhlou koncertní šňůrou k 20. výročí vydání jejich debutové nahrávky Korn, kterou během turné celou přehrávala. Do Česka ale Korn přijedou s kompletním průřezem celé jejich diskografie. 

LIVE: Metallica pod sprchou - TOP 7 momentů Aerodrome festivalu

Předprodej vstupenek na festival, který se 15. června rozprostře na ploše Areálu Letňany, byl zahájen v úterý 15. prosince. První dva tisíce vstupenek budou k dostání za 1 190 korun, po vyprodání se bude cena zvyšovat. 

tz, jm

zavřít