AUDIO: Katarína Knechtová zpívá o bezpečných propastech. Nové album je na světě

Vydáno 23.10.2015 | autor: Josef Martínek

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová přichystala nové album. Vychází po téměř 4 letech od předchozí řadovky Tajomstvá a znovu se na něm podílel Christian Eigner z Depeche Mode. Poslechněte si singl Bezpečné priepasti

AUDIO: Katarína Knechtová zpívá o bezpečných propastech. Nové album je na světě Katarína Knechtová vydala nové album skoro po 4 letech

Jedna z deseti nových písniček na albu Prežijú len milenci, které vyšlo 21. října, pojednává o tom, že než abychom se spálili, radši si ve vztazích budujeme "bezpečné propasti". Nemá sice tak hitový charakter jako třeba nedávný singl Naveky, zato do ní ale Knechtová dala prožitek. Ostatně, jak sama říká, předávat emoce je pro ni to nejdůležitější. 

Katarína Knechtová: Hrát unplugged koncert je jako být na pódiu nahý

"Mým základním cílem bylo vrátit se do polohy písničkářky. Chci vyvolávat emoce a ty přenášet na posluchače, to je důvod, proč vlastně hudbu dělám. Řekla jsem si, že se nenechám ničím omezovat, že nechci, aby deska měla jednotnou linii," uvádí bývalá frontwoman skupiny Peha.

Singl, jehož text napsala Silvia Kaščáková a hudbu sama Katarína, se brzy dočká i videoklipu, Ten právě vzniká pod vedením fotografa Jakuba Gulyase, jenž má na svědomí celý vizuál nového alba. 

Katarína je na desce Prežijú len milenci výhradní autorkou hudby, s texty jí pomáhali Martin Žúži (HEX), Rasťo Kopina (Nocadeň), textař Vlado Krausz a básnířka Silvia Kaščáková. Na produkci se podíleli Vlado Gnepa, Peter Dudák, Martin Šrámek, Andrej Hruška, Niko Stössl a Christian Eigner ze skupiny Depeche Mode. Příští rok vyjede zpěvačka i na doprovodné turné. 

text: Josef Martínek

 

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít