Festival Metronome Prague bude nakonec třídenní. Dalším headlinerem je Macklemore

Vydáno 28.02.2020 | autor: redakce

Původně dvoudenní pražský festival Metronome Prague se oficiálně stává třídenním. Začne už 18. června a lidé, kteří si zakoupili dvoudenní vstupenku, dostanou den navíc zdarma. Headlinerem třetího dne bude Macklemore.

Festival Metronome Prague bude nakonec třídenní. Dalším headlinerem je Macklemore Festival Metronome Prague bude nakonec třídenní. Dalším headlinerem je Macklemore

Po čtyřech ročnících konání se festival Metronome mění na Metronome Prague – Music and Arts Fair. Největší pražská letní hudební událost nabídne spoustu pozoruhodných změn. S barevnými stromy, uměleckými instalacemi a místem, které láká k pikniku v trávě, se celé prostředí stane magickým, surrealistickým a okouzlujícím.

Hvězdou pražského Metronome festivalu bude Beck

Metronome Prague přivítá mezi 18. a 20. červnem několik desítek českých i zahraničních hvězd. Mezi dosud oznámenými letošními headlinery, jako jsou americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck, kultovní elektronické duo Underworld či nepřehlédnutelný element grimové scény Skepta, přibylo další velké jméno - Macklemore.

MACKLEMORE DALŠÍM HEADLINEREM

Organizátorům se podařilo získat jednu z největších hvězd současné mainstreamové scény, amerického rappera a držitele několika cen Grammy, muzikanta Macklemora (vl. jménem Benjamin Haggerty), který festival svým vystoupením otevře právě ve čtvrtek 18. června. „Každý rok naši hudební dramaturgii přibližujeme velkým festivalům v zahraničí, aby lidé nemuseli za světovou muzikou dojíždět. Macklemore je dalším důkazem, že se nám tuto vizi daří naplňovat,“ říká Barbora Šubrtová, dramaturgyně festivalu.

LIVE: Aerodrome festival završil Macklemore, Nine Inch Nails publikum nadchli a Hollywood Undead bavili

Nové album Gemini, obsahující platinový hit Glorious, vydal Macklemore v září 2017 jako svůj první sólový počin po 12 letech a umístilo se na předních příčkách žebříčků Billboard Top 200, Rap, R&B/Hip-hop a nezávisle vydaných desek. Úspěšně tak navázal na předchozí tvorbu ve spolupráci s Ryanem Lewisem, kdy jejich The Heist (2012) nejen dosáhlo platinových prodejů, ale hlavně „shráblo“ čtyři ceny Grammy ze sedmi nominací. Součástí alba je singl Thrift Shop, který ovládl žebříček R&B/hip-hop songů dekády magazínu Billboard, a populární Can't hold us, který znají posluchači z většiny českých rádií. Druhé a zároveň poslední společné album This Unruly Mess I've Made (2016) opět obsahuje platinový singl Downtown a zlatý Marmalade. Celkem mají Macklemorova videa více než 3 miliardy zhlédnutí a zpěvák patří mezi jediné dva rapery se singlem s uděleným diamantovým certifikátem od Asociace amerického nahrávacího průmyslu za prodej více než 10 miliony nosičů.

LIVE: Mikolas Josef se v Roxy vydal na tisíc procent. Vyzkoušel si stage diving a rozjásal publikum

PŘIBUDOU TAKÉ OH WONDER A MIKOLAS JOSEF

Areál Výstaviště ale přivítá také další představitele odlišných žánrů. Mezi nově ohlášenými jmény je například londýnské indiepopové duo Oh Wonder. Debutovalo v roce 2015 eponymním albem, po jehož vydání se dvojice stala senzací ostrovních, evropských a poté i amerických klubů. Následující album Ultralife otevřelo Oh Wonder dveře i do dalších světadílů a mimo jiné také předskakování Beckovi, hlavní hvězdě letošního Metronome Prague, na jeho americkém turné. Uvidíme, co se stane po třetím albu No One Else Can Wear Your Crown, které Oh Wonder vydali na začátku tohoto měsíce.

Oh Wonder v Praze: Narvané Rock Café se usmívalo od ucha k uchu

Dalším oznámeným je Mikolas Josef, představující nejmladší krev současné české popové scény. Čtyřiadvacetiletý zpěvák a autor vzešel doslova z ulice, jeho prvním muzikantským „angažmá“ byl busking. V roce 2016 jeho první singly ovládly česká rádia a o dva roky později už reprezentoval Česko na Eurovision Song Contest, kde se umístil na šestém místě a stal se tak zatím nejúspěšnějším účastníkem za dobu působení naší země v této soutěži.

TOP 7 videoklipů týdne: Mikolas Josef opět válcuje internet, Tomáš Klus s manželkou v upřímné zpovědi

A jako každoročně se návštěvníci Metronome Prague mohou těšit i na taneční afterparty v podání těch nejlepších. Jedním z těch, kteří popůlnoční atmosféru vytočí do nejvyšších obrátek, bude jistě i australská Djská vězda Hot Dub Time Machine (Tom Lowndes) se zkušenostmi z tak prestižních akcí jako jsou festivaly Coachella nebo Reading.

AREÁL BUDE NAVOZOVAT MAGICKOU ATMOSFÉRU

Poté co přípravný tým festivalu Metronome Prague rozšířil zkušený promotér Serge Grimaux, posouvají se ambice pořadatelů mnohem dál. „Akce bude definitivně mnohem víc než jen hudební festival. Chci, abychom vytvořili kouzelnou krajinu plnou zážitků a momentů, ve které se návštěvníci budou cítit jako Alenka v říši divů,“ říká Serge, který v Praze pořádal obří koncerty The Rolling Stones, Michaela Jacksona nebo Davida Bowieho. „Na začátku své kariéry jsem měl to štěstí, že jsem stál u zrodu Mezinárodního jazz festivalu Montreal, dnes největšího festivalu svého druhu na světě. Vidím spoustu podobností mezi touto událostí, která začala na sklonku 70. let, a Metronome Prague. Díky konání v centru metropole, kouzlu Prahy, perfektnímu načasování v tom nejkrásnějším období v roce a špičkovým mezinárodním hvězdám i spoustě dalších uměleckých forem nabídneme publiku mimořádný zážitek,“ doplňuje producent Metronome Prague.

Zakladatelé festivalu David Gaydečka a Martin Voňka jsou z nové éry, do níž festival vstupuje, nadšeni: „Metronome Prague má být jednička mezi metropolitními hudebními festivaly a všechno, co na letošní rok připravujeme, k tomu směřuje. Další kroky budou následovat,“ shrnuje aktuální dění příprav festivalu David Gaydečka.

Text: TZ

Témata: Metronome, Metronome Prague, festival, Macklemore, Mikolas Josef

zavřít