Na Žebřík už tento pátek! Finálovou show odstartují Anna K. a Miro Žbirka, ceny převezmou vítězové dvou ročníků ankety

Vydáno 31.08.2021 | autor: redakce

Už v pátek 3. září se v plzeňské kreativní zóně DEPO2015 předají Hudební ceny Žebřík. Oceněni budou vítězové dvou ročníků ankety. Šestihodinovým slavnostním večerem doprovázeným exkluzivními koncerty provedou Marek Taclík a Žofie Dařbujánová.

Na Žebřík už tento pátek! Finálovou show odstartují Anna K. a Miro Žbirka, ceny převezmou vítězové dvou ročníků ankety Na Žebřík už tento pátek! Finálovou show odstartují Anna K. a Miro Žbirka, ceny převezmou vítězové dvou ročníků ankety

Tento Žebřík bude v několika ohledech výjimečný. Místo tradičního březnového termín dojde na vyhlášení cen na konci léta, které umožní akci částečně pojmout také jako open air – hlavní program bude probíhat na obvyklých místech v hale, foyer a kavárně, ale bude možné si ji užívat i na nádvoří DEPA2015. 

Nominační tipy Žebříku (I.): O vítězství mezi zpěvačkami usilují Anna K., Lenny i Ewa Farna, v kategorii zpěváků David Koller, Tomáš Klus či Miro Žbirka

Akce má podtitul „Dva Žebříky v jednom“, neboť na ní budou vyhlášeni vítězové hned dvou posledních ročníků této prestižní ankety. Je tedy velmi pravděpodobné, že koncentrace hudebních i filmových osobností bude tentokrát o to vyšší.

„Všechno špatné je k něčemu dobré. Tím, že jsme Žebřík nemohli vyhlásit ani loni, ani v první polovině tohoto roku a byli nuceni dokonce čtyřikrát měnit termín finálového večera, se všechno nakumulovalo do jednoho data. V pátek tedy budeme mít unikátní příležitost prezentovat to nejlepší na naší scéně za celé dva roky!," konstatuje ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec

Večerem provedou zpěvačka Žofie Dařbujánová a herec Marek Taclík. Nejlepší interpreti či kapely v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Objev, Album, Skladba, Videoklip, Akce a Film za rok 2020 a 2019 obdrží originální sošky z dílny tradičního tvůrce cen, mezinárodně renomovaného sochaře Václava Česáka.  Mezi nominovanými, kterým šanci na úspěch přineslo dvouměsíční hlasování fanoušků v letošním i loňském roce, je řada zvučných jmen. Namátkou Anna K., Ewa Farna, Marek Ztracený, Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Lucie, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Tata Bojs a mnozí další.

Nominační tipy Žebříku (II.): Skupinou roku se mohou stát Lucie, Monkey Business nebo Poetika, nejlepší alba nahráli Skyline i Michal Hrůza

Ceremoniál doprovodí několik exkluzivních koncertů. V první části, startující už v 19 hodin, dostanou prostor například Anna K, Miro Žbirka a Michal Prokop s Framus Five. Posledně jmenovaný legendární zpěvák zde představí nové album Mohlo by to bejt nebe… Druhá část cca šestihodinového programu bude patřit energické show skupiny John Wolfhooker a vystoupení rappera Marpa za doprovodu TroubleGangu. Chybět nebude ani mezinárodně vyhledávaný DJ Friky, který se postará o intro večera a v jeho režii bude i pověstná after party s hvězdami Žebříku.

Hlavním organizátorem je magazín iREPORT, který letos slaví spolu se svými předchůdci, časopisy Report a Rock Report, už 30 let existence.

Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojí do třídění odpadu. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, Svaz autorů a interpretů, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč (s benefity včetně bezplatné konzumace) probíhá na www.anketazebrik.cz/vstupenky.
 
Web: www.anketazebrik.cz
Facebook: www.facebook.com/anketazebrik
FB event: www.facebook.com/events/177793357651733
Instagram: www.instagram.com/reportmag/

red, foto: Tomáš Vlach, Petr Tibi, Radim Hromádko, Martin Hanáček
Témata: Žebřík, DEPO2015, Anna K, Miro Žbirka, Michal Prokop, Marpo, John Wolfhooker

zavřít