Tomáš Klus vydává album ČAUČESKU, útočí jím na Babiše a Zemana

Vydáno 28.04.2021 | autor: redakce

Tomáš Klus vydá už 30. dubna novou desku ČAUČESKU, která bude vůbec poprvé v hudebníkově kariéře politicky zaměřená. Písničkář v ní prostřednictvím písní vyjádří svůj občanský postoj k současnému stavu českého státu, neopomene v nich ani premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Cover alba vytvořil Tomáš Břínek známý jako TMBK.

Tomáš Klus vydává album ČAUČESKU, útočí jím na Babiše a Zemana Tomáš Klus vydává album ČAUČESKU, útočí jím na Babiše a Zemana

"Jsme za hranicí snášenlivosti. Já už toho mám dost. Zembiš jako dvojice ve vedení našeho státu představuje čiré zlo. Teď je ten správný čas vydat ČAUČESKU...," uvedl v rozhovoru pro iREPORT, který vyjde již ve čtvrtek, Tomáš Klus.

Tomáš Klus hrál v Táboře nové písně, jsou určeny Zemanovi a Babišovi

Názvem alba naráží na premiérovy facebookové promluvy k voličům a ukazuje na palčivá politická témata poslední doby. „Celé to začalo nevinně, prostě jsem psal reflexi doby a světa, co vidím, co slyším, co cítím a najednou jsem měl písní na celé album,“ uvedl Tomáš Klus, který na vzniku nahrávek spolupracoval s hudebním producentem Jiřím Burianem a investigativním novinářem a spisovatelem Jaroslavem Kmentou, jenž se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce.

„Protože k emocím jsem chtěl dostat i fakta, tak jsem poprosil Jaroslava, aby ke každé písni sepsal nějaký kontext. Takovou argumentační kapsičku. Mnohé jeho texty totiž sloužily jako odrazový můstek k hnutím mysli směrem k písním na ČAUČESKU,“ upřesňuje Tomáš Klus.

Podle Kluse je údělem písničkáře autenticita a prostřednictvím písní chce vzbudit diskuzi k tématům, jež byly často záměrně překryty novými kauzami. Písničkář albem ČAUČESKU čelí rychlému zapomínání společnosti na skutky politiků, které by neměly být nikdy promlčené.

„Říká se, že politika je svinstvo, ale ona sama o sobě svinstvo být nemůže. Politika ožívá teprve s konkrétními lidmi a jejich charaktery. Politika je odrazem celé společnosti a v momentě, kdy společnost začne být bdělá a začne opravdu vyžadovat mravní kvality po svých politicích, tak se začne uzdravovat,“ míní Tomáš Klus.

Příběh českého hitu: Tomáš Klus - Nina

Album ČAUČESKU vychází v roce, kdy si Češi na podzim vyberou nové složení Poslanecké sněmovny. Tomáš Klus je ve svých písních kritický. „Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.“

Cover alba ČAUČESKU vytvořil známý grafik a fotograf Tomáš Břínek alias TMBK. Album vyjde zatím pouze digitálně ve formátech MP3 či FLAC a od 30. dubna 2021 bude exkluzivně na Supraphonline.cz po dobu prvních jednadvacet dnů za minimální cenu 21 Kč (anebo bude možné zaplatit i libovolnou částku). Poté od 21. května 2021 jej nabídnou všechny ostatní digitální servisy.

red, foto: archiv iREPORT, Iveta Valentová
Témata: Tomáš Klus, ČAUČESKU, TMBK, Andrej Babiš, Miloš Zeman

zavřít