Zemřel Tony Costanza. Hrával s Machine Head a Crowbar

Vydáno 07.08.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Ve věku pouhých dvaapadesáti let zemřel bubeník Tony Costanza. Smutnou zprávu oznámil světu jeho bývalý spoluhráč Afzaal Nasiruddeen.

Zemřel Tony Costanza. Hrával s Machine Head a Crowbar Zemřel Tony Costanza. Hrával s Machine Head a Crowbar

„Byl to jedinečný člověk. Chlap s velkým srdcem, který miloval a byl oddaný svým blízkým. Stále tomu nemůžu uvěřit. Měl hodně obdivovatelů, a já jsem byl jedním z nich. Doslova by za mě zemřel. Takový chlap to byl,“ Nasiruddeen na svých sociálních sítích.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Příčina smrti bývalého bubeníka Machine Head či Crowbar není známá, jak však uvedl někdejší kytarista Crisis, Costanza zemřel ve spánku. „Jsem přesvědčen, že odešel v míru a bez bolesti.“

Nasiruddeen také založil na stránce GofundMe účet, kam mohou lidé zasílat peníze na pokrytí nákladů na pohřeb jeho bývalého parťáka, který byl zakládajícím členem Machine Head. Kapelu opustil ještě předtím, než stihla vydat své debutové LP Burn My Eyes.

„Tony hrál asi v polovině songů, které jsou na našem prvním albu. A i poté, co ze skupiny odešel, jsme spolu udržovali kontakt,“ napsal frontman metalové formace Rob Flynn.

Po svém odchodu z Machine Head působil Costanza v letech 1999 až 2001 ve formaci Crisis, kterou později vyměnil za kapelu říkající si Crowbar. Ani v ní však dlouho nevydržel. Odešel z ní v roce 2004.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Tony Costanza, Afzaal Nasiruddeen, Machine Head, Crisis, Crowbar

zavřít