LIVE: Lenny si znovu zvedla laťku. V Roxy předvedla světovou show i novou píseň

Vydáno 09.11.2017 | autor: Josef Martínek

Když před rokem Lenny vyjížděla na své první klubové turné a nebála se investovat do scény a pódiové prezentace, mnozí nevěřili, že se jí tato odvaha riskovat vyplatí. Nyní, o rok později, nezbývá než před ní smeknout: svou show znovu posunula na vyšší level a dokázala s ní dvakrát vyprodat pražskou Roxy.

LIVE: Lenny si znovu zvedla laťku. V Roxy předvedla světovou show i novou píseň LIVE: Lenny si znovu zvedla laťku. V Roxy předvedla světovou show i novou píseň


LENNY
ROXY, PRAHA
8. 11. 2017

Po sérii vystoupení v malých klubech z loňského podzimu a letošního jara připravila Lenny na závěr roku jen čtyři větší koncerty, z toho dva v pražské Roxy. Hned v první večer ji přivítal sál praskající ve švech. Následný koncert, kterému předcházel set lehce výstředního projektu Lazer Viking, dokázal, že rostoucí zájem o její hudbu je zcela oprávněný.

Lenny interview: Když jsem na pódiu a zpívám, cítím, že jsem se pro to narodila

Charismatická zpěvačka vedle svých již nějakou dobu známých předností - tedy nezaměnitelného hlasu, skladatelského talentu i schopnosti strhnout při živé interpretaci - stále posouvá i vizuální dojem ze svých koncertů. Hned v úvodní písničce Lover přivítala diváky salvou konfet a kouřových efektů, v průběhu večera ale překvapila i mnohem méně okázalými, zato ale originálními vychytávkami.

Vedle práce se světly byly dechberoucí především její projekce, které Lenny připravila ve spolupráci s Matyášem Vordou z Mandrage. Ty vkusně a nápaditě vystihovaly náladu jednotlivých písniček. V roztleskávací Standing At The Corner Of Your Heart za zpěvačkou roztomile poskakovaly růžové kreslené obrázky, v baladě Ghosts poletovali na plátně ptáci. Někdy písničce úplně stačilo jen oranžové pozadí, na kterém Lenny a její dva doprovodní muzikanti Ondřej Fiedler a Adam Vychodil na pódiu působili pouze jako siluety. 

VIDEO: Lenny už dobývá i Německo. Podívejte se na lyric video k remixu Hell.o, který míří do tamních rádií

PIANO PŘÍMO MEZI DIVÁKY

I přes to, že se Lenny snaží potěšit po vzoru zahraničních hvězd také oko, zůstává v jejím koncertním projevu i cosi z rock'n'rollové nespoutanosti. Ve svižnějších vypalovačkách typu Fun. nebo All My Love stále skáče po pódiu se vší vervou, a dokonce se v průběhu večera nebojí vyrazit přímo do početného davu fanoušků. Uprostřed sálu si totiž nechala postavit piano, ke kterému se prodrala, aby takto odzpívala několik písní, včetně akustické předělávky hitu Sex On Fire od Kings Of Leon.

Hudebně dokáže zpěvačka stále kombinovat jak polohu písničkářky, která si chvílemi vystačí jen s klavírem nebo akustickou kytarou, tak rozervané divošky. A co je nejdůležitější - v obou těchto polohách je zcela uvěřitelná. Zajímavým obohacením jejího setlistu byla mezi přídavky jedna nová píseň, která vyznívala až filmově, čemuž z plátna napomáhaly melancholicky laděné projekce. Jestli bude takto znít chystaná nová deska, máme se zase na co těšit. A těší se i fanoušci, neboť její první album kupovali v tak hojném počtu, že za něj v Roxy obdržela Platinovou desku. Podle informací Universalu dosáhla na milionový obrat.

S jednou deskou, několika písničkami z EPček a dvěma covery trval set Lenny, která bude 9. března koncertním hostem na vyhlášení ankety Žebřík v Plzni, zhruba hodinu a čtvrt. Pro vydýchaný sál pražské Roxy to bylo tak akorát, aby si na závěr mohli diváci ještě z plných plic zazpívat megahit Hell.o. Koncert byl nesmírně intenzivním zážitkem, který potvrdil, že všechny superlativy napsané na adresu Lenny za poslední rok rozhodně nejsou přehnané. 

text: Josef Martínek, foto: Petr Klapper (www.klapper.cz)

Témata: Lenny, Roxy, Hearts

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít