POST SCRIPTUM (83): Nelíbí se vám noví Linkin Park? Frontman Chester má pro vás drsný vzkaz

Vydáno 11.05.2017 | autor: Simona Knotková

Miley Cyrus je kritizovaná za svůj aktuální vztah k hip hopu, Linkin Park pro změnu za změnu svého stylu. Je tu Post Scriptum s číslem osmdesát tři.

POST SCRIPTUM (83): Nelíbí se vám noví Linkin Park? Frontman Chester má pro vás drsný vzkaz Slova Chestera Bennigtona si příliš fanoušků Linkin Park za rámeček nedá


MILEY CYRUS
POD DALŠÍ PALBOU KRITIKY

Není člověka, který by se zavděčil všem. Dvakrát tolik to platí o slavných osobnostech, u nichž je v roli kritika celý svět. Naposledy se o tom přesvědčila například Miley Cyrus.

POST SCRIPTUM (20.): Miley Cyrus míří na Glastonbury a Český slavík (ne)komentuje Ortel

Ta nyní prožívá další renesanci a ze zhulené volnomyšlenkářky vyplazující jazyk připomíná znovu hodnou holku odvedle. Zřekla se lehkých drog i alkoholu, s hercem Liamem Hemsworthem připravuje svatbu a na svém novém albu se vrátí ke svým hudebním kořenům. A taky jí už moc nevoní hiphopová kultura, ke které přičichla v éře alba Bangerz.

vložte odkaz, text nemažte

"Miluju nový song Kendricka Lamara. 'Ukaž mi něco přírodního, jako třeba zadek se striemi'. Tenhle text se mi líbí daleko víc než: 'Sedni si na mýho ču*áka, vykuř mi ho.' Tuhle hudbu už neposlouchám. Kvůli tomu jsem se od hiphopové scény i docela vzdálila. Těch 'Lamborghini, Rolexek a ču*áků' na mě bylo už příliš moc. Tohle nejsem já," řekla v nedávném rozhovoru pro Billboard. A problém byl na světě.

Množství lidí se totiž nelíbí, že si Miley černošskou kulturu pro svůj užitek nejprve "vykořistila", aby ji poté mohla hanit. Zpěvačka musela následně vydat prohlášení, ve kterém vše uvádí na pravou míru.

Mimo jiné v něm píše: "Do tisku se bohužel dostává jen zlomek toho, co se během rozhovoru řekne. Abych to tedy upřesnila, respektuji VŠECHNY umělce, kteří jsou ve své tvorbě upřímní, a uznávám všechny žánry. Vždycky budu milovat také hip hop. Momentálně se ale jako člověk i muzikant vyvíjím, a víc se mi proto líbí povzbuzující, promyšlený rap. Mladší generace potřebuje slyšet pozitivní silné texty."

Ano, kritici by si měli uvědomit, že Cyrus je především mladá interpretka, která umělecky stále roste. Taky si pak myslím, že černošská komunita v Americe má daleko větší problémy než ten, že jí bílá holka "ukradne" twerk…

CHESTER BENNIGTON V KŘÍŽKU S POSLUCHAČI 

Ještě masivnější kritiku musí snášet Linkin Park. Americká formace se na svých nejnovějších skladbách dost podstatně stylově proměnila. A mnoho fandů to nedokáže překousnout. V rozhovoru pro Music Week se o tom rozpovídal i frontman Chester Bennigton:

Pět důvodů, proč vyrazit v červnu na Aerodrome festival: Linkin Park, Enter Shikari nebo Simple Plan

"Ptají se nás: 'Co si o myslíte o lidech, kteří říkají, že jste se zaprodali?' Je mi to jedno. Pokud se vám naše hudba líbí, super. Pokud ne, je to taky váš názor. Pokud si myslíte, že to děláme pro komerční účely, že se snažíme vytěžit něco z tohohle módního stylu… Vražte si do obličeje nůž!"

Spousta posluchačů by podle něj měla jednoduše vyrůst. "Když jsme natáčeli Hybrid Theory, bylo mi něco přes dvacet. Proto se ptám: Proč tu pořád mluvíme o Hybrid Theory? Je to už tolik roků zpátky. Byla to skvělá deska, milujeme ji. Musíte se ale, ku*va, posunout dál. Chápete?"

Jestlipak ale nebude zakopaný pes v tom, že příznivcům kapely nevadí ani tak změna stylu, jako jednoduše… dost chabé uchopení nového stylu, kdy se Linkin Park proměnili z víceméně obstojné nu-metal/poprockové produkce v kolovrátkovou hudbu z rádia. A pak nemluvte o zaprodanosti.

text: Simona Knotková

zavřít