Tereza Fišerová (Rock Café) interview: Rýsuje se jedna velká novinka, pokud to klapne, bude to výjimečná věc!

Vydáno 30.08.2017 | autor: Hana Bukáčková

Klub Rock Café patří dlouhodobě k nejoblíbenějším pražským podnikům, kam můžete vyrazit za koncerty, divadlem, výstavou či jen tak posedět. Jeho hlavní produkční je Tereza Fišerová, se kterou jsme si povídali o novinkách, které přinesla uplynulá sezóna, i o tom, co vyhlíží v té následující. Dotkli jsme se i tématu zákazu kouření. 

Tereza Fišerová (Rock Café) interview: Rýsuje se jedna velká novinka, pokud to klapne, bude to výjimečná věc! Tereza Fišerová (Rock Café) interview: Rýsuje se jedna velká novinka, pokud to klapne, bude to výjimečná věc!

Naposledy jsme spolu mluvili přesně před rokem, jak jste spokojeni s uplynulou sezónou? Překvapilo vás něco? Stalo se něco bizarního?
Sezóna to pro nás byla rozhodně jiná, než v uplynulých letech. Velkým zásahem a koneckonců vlastně i tím překvapením bylo neudělení grantu od Magistrátu. Skoro ze dne na den bylo nutné provést celou řadu úsporných opatření, která se bohužel dotkla i lidí pracujících v produkci. V rámci možností jsme ale i přes zredukovaný počet lidí v týmu a ztížené podmínky v prostředí, kde některé konkurenční prostory dotaci dostaly, udělali maximum. Našim návštěvníkům jsme tedy i tak namíchali tradičně zajímavý koktejl hudby, divadla, filmů a výstav a umožnili jim zažít celou řadu nezapomenutelných kulturních zážitků. Věříme, že si s námi všechny uplynulé akce užili, aniž by pocítili, že je za nimi mnohem víc potu než obvykle. Další 4 měsíce máme ale ještě před sebou, takže na konečné zbilancování raději ještě chvilku počkáme, i když už teď víme, že se nám podzimní a zimní sezona rýsuje jedním slovem parádně, čekají nás/vás tu samý krásný akce!

A něco bizarního? No, ono i situace, kdy ti kapela přiletí jiným letem, než bylo v plánu, přičemž jí agent předá číslo na produkčního z jiného klubu v úplně jiném městě a naopak vy dostanete kontakt na jinou kapelu z agentovy stáje a pak se půl dne naháníte po Praze, anebo když muzikanti chtějí rovnou z letiště odvézt místo do hotelu k doktorovi se zánětem ucha (jeden), případně sehnat stroječek na měření cukru v krvi (další a strašně to spěchá!), se časem stanou rutinou, takže je vlastně bereme jako standard. Ani nedokážu říct, co by mi po těch letech vůbec ještě přišlo jako bizarnost. (úsměv)

Tým Rock Café interview: Stojíme si za tím, co děláme, u nás se budete cítit jako doma

KVŮLI ZÁKAZU KOUŘENÍ JSME MUSELI POSÍLIT POŘADATELSKOU SLUŽBU

Na konci května vstoupil v platnost zákaz kouření, kterého jste se báli, co pro vás toto omezení znamená? Projevilo se to nějak na výsledcích klubu? Myslíte si, že se projeví v návštěvnosti při zimní sezóně?
Jelikož v létě nemáme živé koncerty a nechodí k nám takový objem lidí jako v sezoně, čili jsme zažili zatím jen jeden měsíc téhle novinky, nedokážeme ještě přesně říct, ale myslím, že se stačí rozhlédnout kolem a je jasné, že pro všechny je to určitá zátěž. Na Praze 1 navíc nikde nesmíte na ulici požívat alkohol, takže na jednu stranu lidi vyháníme ven na cigaretu, na druhou jim zakazujeme vynést si z klubu drink, to znamená, že my konkrétně jsme museli posílit i pořadatelskou službu, protože když chtějí najednou ven dvě stovky lidí, nejde to jen tak jednoduše uhlídat. Samozřejmě odliv lidí cítíme, určitě jako všichni, v létě jsou naší největší konkurencí venkovní akce a zahrádky, letos o to více. I tak věříme, že v podzimní a zimní sezoně bude lépe, už proto, že lidem bude větší zima a třeba s tou cigaretou vydrží o chvilku déle. 

Vloni jste říkali, že byste byli rádi, kdybyste stihli předělat toalety a pohráli si s designem hudebního sálu, podařilo se to?
Ne v takové míře, v jaké bychom rádi, čili co do designu se toho vzhledem k letošnímu úspornému režimu mnoho nezměnilo, ale samozřejmě v rámci běžné údržby jsme v létě sál alespoň čerstvě přemalovali.

SEZÓNU OTEVŘEME VÝSTAVOU FOTEK Z EXPEDICE PO JIŽNÍ AMERICE NA KOLOBĚŽCE

Jaké máte připravené novinky pro návštěvníky? Prozradíte programové plány na nastávající sezónu? Na koho jste nejvíc pyšní, že u vás vystoupí?
No, jedna velká novinka se rýsuje, ale je ještě ve stádiu utajení, řeknu jen to, že se netýká programu a pokud to klapne, bude to výjimečná věc! Dramaturgicky i nadále pojedeme v zajetých kolejích, což znamená, že program bude stále zahrnovat jak koncerty, tak divadelní a filmová představení, improvizace, stand-upy a talk show, samozřejmě budeme pokračovat i v galerijní činnosti. Co se týče konkrétních plánů, sezonu otevřeme vernisáží fotek Marka Jelínka hned v pondělí 4. 9., jelikož jde o jeho fotky z cesty napříč Jižní Amerikou, kterou procestoval spolu s druhým z expedice Michalem Kohoutkem a navíc na koloběžkách, bude součástí večera i přednáška a projekce z jejich dobrodružné cesty.

Hned den poté u nás vystoupí úžasná americká formace Rising Appalachia, v Čechách budou vůbec poprvé a přestože je koncert hned zkraje září, je jedním z těch, na které jsme právem pyšní. Stejně tak tomu je v případě legendární rock'n'rollové kapely The Pretty Things z Británie (19.9.) nebo celtic-punkových Paddy And The Rats (29.9.). Zastaví se u nás vycházející hvězda CZ rapu -  Michajlov (7.10.), dál namátkou třeba Phil Shoenfelt, Mucha, Laco Deczi, nové CD pokřtí Imodium nebo Bruno Ferrari, sami nebo ve spolupráci s dalšími pořadateli chystáme koncerty Los Fastidios (Itálie), Wednesday 13 (USA), Hang Massive (UK/Švédsko), Nasty (Belgie), vrátí se k nám The Rumjacks (Austrálie) -  ti vzhledem k tomu, že jejich poslední dva koncerty u nás byly předem vyprodané, dokonce odehrají dva večery za sebou (7. a 8.11.), odehraje se další legendární Halloweenská noc i podzimní verze festivalu Mighty Sounds a samozřejmě budeme pořádat velké oslavy 17. listopadu. Stejně jako loni budeme mít pódium venku na ulici a program budeme pořádat ve spolupráci s Díky že můžem - korzo Národní. A další a další, podzim a zima jsou už teď opravdu nabité.

Splnil se vám za uplynulou sezónu nějaký sen v podobě vystupujícího? O koho šlo?
Tak tady budu určitě jmenovat koncert americké devadesátkové legendy - Ugly Kid Joe. Hity jako Everything About You nebo cover Cats In The Cradle určitě nebude především dřívějším ročníkům třeba představovat. Koncert jsme se snažili domluvit a řešili víc jak rok a půl, nakonec to klaplo a kapela u nás na začátku června odehrála skvělý a hlavně jediný koncert v celé ČR. A "ugly" to teda rozhodně nebylo!

Co byste rádi v budoucnu zlepšili/změnili?
Jsme skromní a v rámci momentálních možností i spokojení. (úsměv)

Text: Hana Bukáčková, foto: archiv

Témata: Rock Café

zavřít