Miley Cyrus, Psy i Adele: TOP 7 videoklipů, které trhaly rekordy

Vydáno 07.12.2015 | autor: Josef Martínek

Abyste překonali rekord ve sledovanosti videoklipu, musíte většinou přijít s něčím šokujícím, bláznivým či pobuřujícím. A nejlepší je, když všechno smícháte dohromady. Podívejme se, které hudební klipy byly v posledních letech tak výrazné, že je za první den od vydání vidělo nejvíc lidí. Kdo posouval 24hodinový VEVO rekord?

Miley Cyrus, Psy i Adele: TOP 7 videoklipů, které trhaly rekordy Miley Cyrus v klipu Wrecking Ball

Justin Bieber - Boyfriend

Kanadský miláček dívčích srdcí se o sledovanost svých videí nikdy bát nemusel. Třeba snímek Baby z roku 2010 má dnes více než 1,2 miliardy zhlédnutí a patří na VEVO kanále k nejsledovanějším klipům všech dob. O dva roky mladší Boyfriend je sice na třetině, byl ale třetím registrovaným videoklipem, co posunul VEVO rekord za prvních 24 hodin od vydání. Zatímco Nicki Minaj a Rihanna před ním zůstaly těsně pod hranicí 5 milionů, Justin se mohl pochlubit 8 miliony diváků.

One Direction - Best Song Ever

V letech 2012 a 2013 se historické maximum za prvních 24 hodin od uvedení posouvalo docela často. Hned dvakrát se největší denní sledovaností pyšnili One Direction, v září 2012 s Live While We're Young a v červenci 2013 s vizuálem Best Song Ever. Ten tehdy v měřené období nasbíral 10,9 milionu přehrání. Klip se sice mezi fanoušky rozletěl rychle, z dlouhodobého hlediska ale k nejúspěšnějším nepatří - zhruba 390 milionů za více než 2 roky není na dnešní čísla nic tak výjimečného.

RECENZE: Je čas udělat One Direction pápá

Psy - Gentleman

Asijské hvězdy byly v západní kultuře dlouho přehlíženy, než to změnil korejský rapper Psy. Jeho Gangnam Style bylo virální senzací roku 2012, a proto se od dalšího klipu čekalo hodně. Také v Gentleman vyváděl bláznivý Asiat doslova psí kusy a video se světem internetu šířilo raketovou rychlostí. Neuvěřitelných 38,4 milionu přehrání za 24 hodin dosud nikdo nepřekonal a je stále platným denním maximem přehrání na YouTube. Psy ale klip nenahrál na VEVO, nýbrž na svůj vlastní YouTube kanál, proto jeho rekord nikdy nebyl uznán.Miley Cyrus - Wrecking Ball

Poprvé se jí do tabulek povedlo zapsat už o pár měsíců dříve s We Can't Stop, ale až Wrecking Ball zajistilo Miley Cyrus pověst jednoho z nejdiskutovanějších klipů. Není snad nikdo z hudebních konzumentů, kdo neviděl houpat se nahou Miley na demoliční kouli. Za klip obdržela loni cenu MTV pro Video roku a s 19,3 milionu views za den dlouho vládla statistikám. Trvalo skoro rok, než se našel někdo, kdo přišel s ještě větším šokem a tím pádem i větší sledovaností.

Miley Cyrus ho má! Zpěvačka na novém turné konečně odhalila svůj pyj

Nicki Minaj - Anaconda

19,6 milionu. Nicki Minaj v klipu Anaconda nešetřila erotickými narážkami, dokonce se v něm plazí po rapperu Drakeovi. A protože sex bude vždycky přitahovat pozornost víc než hudba samotná, o jiném videu se loni v létě snad ani nemluvilo. Obzvlášť když se Nicki nebála natřásat pozadím ani při svém divokém vystoupení na cenách MTV, kde se jí rozepnul zip od šatů.

Taylor Swift feat. Kendrick Lamar - Bad Blood

Přes hranici 20 milionů zhlédnutí se poprvé dostala Taylor Swift. Potřebovala k tomu ale armádu celebrit. V Bad Blood totiž hostují třeba Selena Gomez, Ellie Goulding, Hayley Williams z Paramore nebo herečka Jessica Alba. Jako rapujícího hosta si pak přizvala Kendricka Lamara. Na rozdíl od Cyrus nebo Minaj nevsadila na erotiku, ale na akčnost - snímek totiž vypadá jako malý hollywoodský sci-fi film. Nechybí výbuchy, zbraně a touha po pomstě. Swift ale za klip kromě úspěchu sklidila i kritiku za to, že coby vzor mládeže navádí k násilí a odplatě.

Adele - Hello

Teen idoly, sex a velkolepost, tak by se daly ve zkratce shrnout předchozí rekordní videoklipy. "Co přijde dál?" ptali se jistě mnozí. A přišla Adele. Ta k vysoké sledovanosti nepotřebovala žádnou z takových zbraní. Klip Hello má sépiový nostalgický závoj a hudba v něm vítězí nad obscénností. Možná právě proto se divákům tak líbí. Vyjma toho, že 27,7 milionu přehrání znamenalo letos v říjnu nový 24hodinový rekord s velkým náskokem na minulou vládkyni Taylor Swift, je totiž hohně vyhledáván i dál. Na YouTube je zhruba měsíc a půl a už má přes 600 milionů zhlédnutí.

VIDEO: Hit internetu: Imitátorky si hrály na Adele, zpěvačka ale byla přímo mezi nimi

Josef Martínek

zavřít