PŘEHLED: Zrušené a odložené koncerty 2021

Vydáno před 15 hodinami | autor: redakce

Tuzemská vláda pokračuje v přehlídce absolutní nekompetentnosti a Česká republika kvůli tomu dlouhodobě patří mezi země nejhůře zasažené novým typem koronaviru. Návrat živých je v nedohlednu i v roce 2021 a nabývat tedy bohužel bude i aktualizovaný přehled přeložených a zrušených koncertů a festivalů.

PŘEHLED: Zrušené a odložené koncerty 2021 PŘEHLED: Zrušené a odložené koncerty 2021

• Masters of Rock je dalším z velkých festivalů, jehož letošní ročník byli organizátoři nuceni zrušit. Učinili tak nejen kvůli neutichající situaci kolem koronaviru, ale také vzhledem k přesunutí turné Judas Priest, headlinerů akce, na příští rok. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Festival Masters of Rock letos nebude, headlinery v roce 2022 zůstávají Judas Priest

• Legendární Guns N' Roses navážou na zrušené koncertní turné z minulého roku. Do Prahy dorazí 18. června 2022 spolu se speciálním hostem Garym Clarkem mladším. Zakoupené vstupenky na předchozí termín neplatí, fanoušci si musí pořídit nové.

• Neuskuteční se ani koncert The Chainsmokers, který se měl konaž až v polovině listopadu letošního roku. Kapela do pražské Tipsport arény dorazí 18. dubna 2022.

• Na příští rok se přesouvá také dvaadvacátý ročník festivalu Pohodě. "Rozhodli jsme se tak učinit na základě konzultace s experty. Je nám to líto, ale naše rozhodnutí považujeme za nevyhnutelné a správné. Zároveň jsme rozběhli přípravy na sérii malých festivalů, které chceme na letišti v Trenčíně udělat už tohle léto, a kterým jsme dali název Pohoda on the Ground."

• Pořadatelé Colours of Ostrava přesouvají 19. ročník na 13. až 16. července 2022. Uskuteční se v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě a organizátoři slibují, že se pokusí na nový termín přesunout všechny hlavní headlinery i většinu zahraničních kapel.

ROZHOVOR | Pořádání festivalů vždy vyžadovalo velkou odvahu, říká organizátor Colours of Ostrava

„Jsme velmi zavázáni všem fanouškům, kteří si na tento program zakoupili vstupenky a ponechali si je. Nechceme zklamat jejich důvěru," uvedla Zlata Holušová. „Navíc i po roce je tento program dle našeho názoru prostě skvělý - plný zajímavých jmen, která nabídnou nezapomenutelné koncerty. A byla by obrovská škoda, kdybychom o ta vystoupení přišli. Samozřejmě výsledná podoba line-upu bude záviset na konkrétních plánech umělců na příští rok. Brzy přineseme, jak věřím, příznivé zprávy,” dodala.

• Vzhledem ke stávající situaci byli pořadatelé nuceni přesunout také koncert Pearl Jam. Konat se bude 22. července 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. "Jsme nadšeni tím, jak po celém světě postupuje očkování proti pandemii Covidu, a vyhlížíme dny, kdy se s vámi fanoušky setkáme opět na koncertech. Do té doby prosím buďte opatrní, noste roušky, a všichni se společně potkáme na koncertech v příštím roce," uvedla kapela.

• Koncerty Pocta Karlu Gottovi, které byly v plánu v náhradních termínech letos v červnu, se z důvodu pandemie znovu posouvají. Nové termíny obou koncertů v O2 areně jsou 19. a 20. června 2022. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny příští rok.

• Pražský koncert Helloween se uskuteční až na jaře 2022. Kvůli pandemii byla formace své evropské turné nucena odložit, slibuje však, že šňůra bude příští rok ještě silnější!

• 5 Seconds of Summer překládají své turné na rok 2022. Do pražského O2 universa měli dorazit původně 1. června 2020, koncert následně přesunuli na tento rok, ani letos se však neuskuteční. Tak doufejme, že 29. dubna 2022 se show už konečně odehraje.

• A nezazpívají si ani členové legendární formace A-ha! 35 let od svého největšího hitu Take On Me oslaví v Praze až 1. května 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není nutné je vyměňovat.

• Nové datum má také koncert Toma Grennana. Toho se fanoušci dočkají nakonec až v roce 2022, konkrétně 13. března. V klubu Rock Café zpěvák mimo jiné představí i nové skladby z letošní desky Evering Road.

• Do třetice se přesouvá i koncert Avril Lavigne, která měla do České republiky dorazit 17. března. Na potvrzení nového termínu organizátoři stále čekají.

• Jako jedna z největších letních akcí v Česku oznámil své zrušení pražský Metronome Festival. „Po důkladném zvážení všech okolností, souvisejících s probíhající pandemií covid-19 přesouváme opět termín hudební akce Metronome Prague, a to na termín 23. – 26. června 2022. Přestože se zvolna situace obrací k lepšímu, nedostatek času do původně plánovaného červnového termínu znemožňuje finalizaci prací na takto rozsáhlé akci,“ uvedli pořadatelé David Gaydečka a Martin Voňka.

 LIVE: Metronome festival, den druhý - Primal Scream vzpomněli zakázaný song v českých rádiích, Kraftwerk hráli pro pamětníky

• Pandemie koronaviru nedovolí konání ani německému festivalu Rock Am Ring, kam každoročně dorazí spousta českých fanoušků. „Chápeme, že jste zklamaní. Stejné pocity máme také my. V současné situaci ale nebude minimálně do konce června festivaly tak velkého rozsahu možné uskutečnit,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě s tím, že se příští ročník bude konat 3. až 5. června 2022.

• Vlivem nepříznivého vývoje pandemické situace byla nucena už podruhé přesunout koncerty také kapela Mirai. Doufá, že na podzim 2021 se s fanoušky už skutečně uvidí. „Mrzí nás stejně jako všechny, že musíme fanouškům už po několikáté měnit termín koncertů. Něco nám říká, že už je to ale poslední přesun a opravdu... Nikdy jsme nebyli hladovější a natěšenější než teď. Věřím, že až se uvidíme, bude to neskutečně emotivní!“ uvedl za kapelu Mirai Navrátil.

Laco Deczi & Celula New York se do Rock Café podívají nejspíše až v listopadu. Ačkoliv jsou v Rock Café optimisté, rozhodli se koncert raději přesunout z května na 25. listopad. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Eric Clapton znovu přesouvá své turné. Evropské koncerty měly proběhnout během letošního roku, kvůli pandemické situaci se však fanoušci zpěváka mohou na jeho show těšit až v roce 2022. Jeho pražské vystoupení se bude nově konat 5. června 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Eric Clapton vyráží na evropské turné, začne v pražské O2 areně

• Velké akce se ruší také v zahraničí. Download Festival měl letos přivítat hvězdy jako Iron Maiden, KISS nebo Biffy Clyro. Všichni headlineři ale potvrdili účast na příštím ročníku, a tak fanoušci o nikoho podstatného nepřijdou.

• Své turné odkládá švédská skupina Opeth. Ve Foru Karlín vystoupí 19. září 2022.

• Největší koncert své kariéry měl Ben Cristovao naplánovaný na únor. Kvůli pandemii, ale také restrikcím spojeným s cestováním, které znemožňují přijet do Prahy zpěvákovým spolupracovníkům z různých koutů světa, se nakonec vystoupení v O2 aréně uskuteční až 1. října 2022.

• Nové datum má také show americké skupiny Driver Era. Ta měla v pražském Roxy vystoupit letos v květnu, nakonec se ale s českými příznivci uvidí až v únoru příštího roku.

• Už podruhé ruší křest svého debutového alba City in the City kapela Like-It. Náhradní termín zatím neoznámila, chce s ním počkat, dokud se aktuální pandemická situace trochu neuklidní.

• Zpěvák The Weeknd letos do České republiky nepřijede. Prahu měl navštívit v listopadu v rámci svého turné The After Hours, vzhledem k přetrvávající situaci ohledně pandemie koronaviru se však rozhodl šňůru odložit na příští rok. V O2 Areně by měl zahrát 5. listopadu 2022.

RECENZE: The Weeknd je na nové desce jako kolovrátek beze změny

• Nový termín koncertu hlásí také Einstürzende Neubauten. Německá industriální skupina se ve Foru Karlín nově představí 21. září 2021.

• Koncert zasněných Dubliňanů Fontaines D.C. se přesouvá. Vystoupení jedné z nejskloňovanějších kytarových kapel současnosti se odehraje v pražském klubu Roxy až 27. března 2022.

• Už podruhé přesouvá termín svého JenomPísničky Tour kapela Kryštof. Původně ho měla odjet už loni na jaře, krátce před startem šňůry však vláda zakázala konání koncertů či divadelních představení, a skupina tak přesunula termíny koncertů na letošní březen a duben. Kvůli přetrvávajícímu nouzovému stavu se nakonec původně jarní turné uskuteční (doufejme) na podzim.

red, foto: archiv iREPORT, foto: Michal Augustini, Milan Říský
Témata: Kryštof, Driver Era, Like-It, The Weeknd, Metronome Festival, Rock Am Ring, Mirai, Tom Grennan, Avril Lavigne

zavřít