Dog Eat Dog rozpálí svým crossoverem pražské Rock Café

Vydáno 30.03.2016 | autor: redakce

Dog Eat Dog jsou bezesporu jednou z nejúspěšnějších crossoverových kapel posledních let. Ovlivnili celou generaci, širokou veřejnost a také hudebníky, jejich videoklipy lze vidět na všech hudebních stanicích a byly doby, kdy bylo až "předogeatdogováno" všude, kam jste se podívali. Nyní se vrací do Prahy - 2. dubna zahrají v Rock Café. 

Dog Eat Dog rozpálí svým crossoverem pražské Rock Café Dog Eat Dog se znovu vrací do Prahy

Dog Eat Dog vznikli v roce 1993 z bývalých členů Mucky Pup a následovali úspěch Anthrax, kteří jako první zkombinovali tvrdý rock s hip hopem. V roce 1993 vydali mini-LP Warrant, o rok později představili své první velké album All Boro Kings, které se okamžitě stalo bombou na světové hudební scéně. Tvrdé kytary v kombinaci s hiphopovými rytmy, rapem a zvukem saxofonu učarovaly všem.

LIVE: Dog Eat Dog stále štěkají. Rafnout už ale nedokážou

Hudební stanice MTV označila Dog Eat Dog za nejlepší novou kapelu roku 1995. V tomto období se představili společně s Biohazard, Downset a Dubwar ve vyprodané pražské Lucerně. V roce 1996 vyprodali pražský klub Belmondo (dodnes je na tento koncert vzpomínáno jako na jedno z největších koncertních pekel). Naposledy se u nás představili loni, kdy potěšili publikum v Rock Café. 

Dog Eat Dog jsou stále v plné síle a dokazují, že jejich rozjuchaný crossover dostane všechny do varu! Na aktuálním evropském turné Dog Eat Dog doprovází "největší malá kapela na světě" Reno Vega z Německa, české barvy pro tentokrát budou obhajovat a podium Rock Café hned zkraje večera zahřejí energičtí hc/punkrockoví Jet8.

tz, jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít