Fenomén Hra o trůny: TOP 10 nejlepších coververzí skladeb ze seriálu, přispěli Sigur Rós i Lindsey Stirling

Vydáno 27.04.2016 | autor: Hedvika Pajerová

Fanoušci jednoho z nejsledovanějších seriálů všech dob si po téměř ročním čekání přišli na své: Game Of Thrones neboli Hra o trůny odvysílala o víkendu premiérový díl šesté série. Než poběží další epizoda, poslechněte si ty nejlepší covery skladeb z tohoto populárního seriálu. 

Fenomén Hra o trůny: TOP 10 nejlepších coververzí skladeb ze seriálu, přispěli Sigur Rós i Lindsey Stirling Seriál Hra o trůny vstupuje do své 6. sezóny

Sigur Rós - The Rains Of Castamere

Jedním z nejslavnějších jmen v žebříčku jsou bezpochyby Sigur Rós - cover písně Deště z Castamere vypustili na YouTube před více než dvěma lety. Islandská pop-rocková kapela se drží svého stylu, a tak se The Rains Of Castamere v jejich podání proměnily v temnou, smutnou a zejména minimalistickou skladbu. Ta má dnes už téměř šest milionů zhlédnutí.


Sungha Jung - Game Of Throne Theme

Čistě kytarový cover ústředního motivu seriálu nahrál před necelými třemi lety Sungha Jung z Koreje. V té době mu bylo šestnáct let, ale kytaru ovládal natolik mistrně, že je jeho podání příjemně plné a melodické. Výsledkem je přes 3,5 milionu zhlédnutí.

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox - Game Of Thrones Theme

Bezpochyby nejpovedenější jazzové zpracování si může připsat americký pianista Scott Bradlee. Společně s vynikajícím saxofonistou Davem Kozem, basistou a bubeníkem ztvárnili ústřední melodii seriálu doprovázenou jednoduchým videem ze studia. Za dva roky nasbírali téměř 4 miliony zhlédnutí.


PiscesRising - Game of Thrones Theme

Komorní orchestr složený ze smyčcových a dechových nástrojů si také vybral jako inspiraci ústřední motiv seriálu. Ve svém zpracování PrincesRising přidali navíc ještě sólo na piano a ženský vokál. Video tvoří záběry z nahrávání a fanouškovský trailer. Výsledkem je téměř 6,5 milionu zhlédnutí za dva roky.


Lindsey Stirling & Peter Hollens - Game Of Thrones

Ani nejslavnějším YouTuberkám se vášeň zvaná Hra o trůny nevyhnula. Vynikající houslistka Lindsey Sterling, která se díky této sociální síti proslavila, se vrhla na zpracování ústředního hudebního motivu seriálu. Na unikátním výsledku se podílel i popový zpěvák Peter Hollens, který tvoří ve stylu a cappella. Video, ve kterém je Stirling oblečena jako jedna z hlavních ženských postav Daenerys Targaryen, vydali v září 2012 a dnes má přes devět milionů zhlédnutí.


Jason Yang - Game Of Thrones

Houslista z Kalifornie také ztvárnil ústřední motiv seriálu, a to hned v několika rovinách. Překrytím zvukových stop vznikla melodická kompozice doprovázená střípky videí z natáčení jednotlivých stop. Za necelých pět let nasbíral Yang téměř devět milionů zhlédnutí.


Epic Music VN - Game of Thrones - Main Title

Covery legendárního seriálu se nevyhýbají žádným žánrům. Kanál Epic Music VN prezentuje svoji předělávku ústředního motivu jako směs žánrů epic, metal, violin, dubstep a rap. Po třech letech má více než 3,5 milionu zhlédnutí.


Mark Fowler Game Of Thrones - Main Title

Strhující cover nahrál tento anglický pianista před pěti lety. Jeho procítěné ztvárnění ústředního motivu seriálu má téměř čtyři miliony zhlédnutí, a to i přesto, že je doprovázeno jen prostým záběrem na Markův klavír bez jakéhokoliv střihu. Pod skladbou písně je podepsaný Ramin Djawadi.


H.O.L.A.F - The Rains Of Castamere

Hymna rodu Lannisterů je inspirativní skladbou oslavující vybití rodu Reyne, které má na svědomí Tywin Lannister. Německý promotér filmových trailerů H.O.L.A.F ji zpracoval jako středověkou baladu s hlubokým procítěným mužským vokálem. Za čtyři roky od zveřejnění nasbírala přes 10,5 milionu zhlédnutí.


Break Of Reality - Game of Thrones Cello Cover

Pravděpodobně nejsledovanějším coverem je v současnosti nahrávka amerického kvarteta. Opět jde o inspiraci ústředním motivem seriálu, jejich zpracování je ale velmi chytlavé a dynamické ,a to i přesto, že se jedná jen o dva druhy nástrojů - bicí a strunné. Během tří let získal záběr na kvarteto už přes deset milionů zhlédnutí.

Hedvika Pajerová

zavřít