Lady Gaga už v Číně nechtějí. Setkala se totiž s dalajlámou

Vydáno 29.06.2016 | autor: Josef Martínek

Totalitní režím v Číně má dalšího nepřítele - Lady Gaga se o víkendu v Indianapolis setkala s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, což tamní vládu popudilo. Jak známo, Čína stále považuje Tibet za svou provincii a dalajláma je pro ni separatista. 

Lady Gaga už v Číně nechtějí. Setkala se totiž s dalajlámou Dalajláma a Lady Gaga během besedy v Indianapolis

Krátce po setkání popové hvězdy s dalajlámou byl v Číně vydán zákaz hrát její písně a prodávat její nahrávky. Je dost pravděpodobné, že ani na živý koncert už do budoucna vláda zpěvačku nepustí. Až dosud byla přitom v nejlidnatější zemi světa nesmírně populární.  

Lady Gaga si zahraje ve filmu, ztvární loni zesnulou zpěvačku Cillu Black

Na besedě, kterou živě přenášely sociální sítě, probírala Lady Gaga s dalajlámou duchovní věci, meditaci i nastavení lidské mysli. V Číně je však tibetský mentor považován za úhlavního nepřítele, za setkání s ním byla nedáno zakázána i Selena Gomez. Vítáni v zemi nejsou ani mnozí další umělci, kteří projevili "západní" myšlení. 

vložte odkaz, text nemažte

Dalajláma, který je už čtrnáctým nositelem tohoto jména v pořadí, přijede na podzim i do Prahy. Bude hostem konference Forum 2000, která se odehraje mezi 16. a 19. říjnem v paláci Žofín. 

Témata: Lady Gaga, dalajláma, Selena Gomez, Čína, totalita

zavřít