LIVE: Korben Dallas si podmanili pražskou Akropoli, překvapila je Aneta Langerová

Vydáno 30.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Netradiční spojení dvou slovenských formací zažili v sobotu návštěvníci Akropole. Korben Dallas si pozvali jako speciálního hosta folklórní dívčí sbor Cambiar La Música z Pohronské Polhory. Slováci byli v přesile i mezi návštěvníky.

LIVE: Korben Dallas si podmanili pražskou Akropoli, překvapila je Aneta Langerová Aneta Langerová a Juraj Benetin na koncertě v Akropoli. Foto: Lucie Levá


KORBEN DALLAS
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
29. 10. 2016

O opravdu nevšední kulturní zážitek se postaraly slovenské "divoženky", ať už o pěvecký, taneční nebo vizuální - byly barevně sladěné. Děvčata zahájila večer popěvky a lidovými písněmi z různých světových končin, nechyběla tak filipínská či moldavská píseň. Mezi skladbami ukázaly, že i humor je jim blízký, vtipně házely průpovídky včetně romské rozpravy o tom, jak je "balí" chlapi ze samotných Korbenů.

Zato vystoupení Korben Dallas bylo temné, ale i podmanivé a vřelé. Mezi klasickými skladbami zazněla v české premiéře Oranžová. Už tak niterný zážitek ještě umocňoval Jurajův hluboký hlas. 

Korben Dallas interview: České ženy se usmívají více a pěkněji než ty slovenské

Překvapivý byl příchod Anety Langerová. Ta přišla kapelu podpořit v duetu Sen, který spolu před časem nahráli. O tom, že je na místě, prý nevěděla ani samotná kapela. Duetu se zhostila už od samotného začátku, nezopakovala tak letošní Colours of Ostrava, kdy přišla na pódium nečekaně až v druhé půli písně. Vtipně působilo, když se přetahovali o jeden mikrofon s Jurajem, který je o dost vyšší než Aneta.

Hezkým momentem bylo i "soupeření" Juraje s bubeníkem Ozem, které hodně rychle přidávalo na tempu, výsledek skončil pomyslnou remízou. Pozadu nezůstával ani baskytarista Lukáš, který svojí basou tvrdil už tak temnou muziku.

Dočkali se fanoušci Lucie, kterým v červenci Korbeni předskakovali. Zazněla Kollerova předělávka Chci zas v Tobě spát, která se zdála tentokrát o něco pozitivnější než na kompilaci Koller & Friends. Závěr patřil hitům Otec a Za sklom nebo Beh, během nichž se k nim v přídavku připojil dvacetičlenný dívčí sbor, který jim předskakoval. Vzniklo z toho opravdu velmi zajímavé spojení. Korbeni se u nás těší čím dál větší oblibě a tento večer v komorním duchu toho byl důkazem.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Korben Dallas, Cambiar La Música, Aneta Langerová, Otec, Beh

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít